Kiedyś tkwili w nałogach, a po nawróceniu rozpoczęli podróż po Polsce i podczas spotkań z młodzieżą mówią jej o Bogu, zapewniając, że prawdziwa wolność jest tylko w Chrystusie.
Centrum ŚDM Radom-Południe zaprosiło na Apel Młodych do Zespołu Szkół Integracyjnych nr 14 w Radomiu. Anna Skórzyńska, organizatorka tego wydarzenia, powiedziała, że choć uczestniczyło w nim około 300 osób, a w Krakowie organizatorzy ŚDM spodziewają się kilku milionów gości, to to, co się tu wydarzyło, było zapowiedzią tej wspólnoty i atmosfery, która będzie wszystkim tam towarzyszyć. – To spotkanie to też zaproszenie do wzięcia udziału w ŚDM – mówiła. Centra, których w naszej diecezji jest 16, a powołał je bp Henryk Tomasik, mają zmotywować młodzież do zaangażowania się w przygotowania ŚDM i spotkania z papieżem.
Spotkanie Centrum ŚDM Radom-Południe rozpoczęło się od koncertu dwóch raperów, którzy mówią o sobie „Wyrwani z niewoli”. Kiedyś tkwili w nałogach, a po nawróceniu rozpoczęli podróż po Polsce i podczas spotkań z młodzieżą mówią jej o Bogu, zapewniając, że prawdziwa wolność jest tylko w Chrystusie. Po tych świadectwach razem z raperami wszyscy uwielbiali Boga, skandując: „Dzisiaj dla Radomia ważna informacja: wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia!”. Po koncercie rozpoczęła się 15-minutowa adoracja przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Obecni otrzymali kartki z Modlitwą Światowych Dni Młodzieży. Została ona odczytana przez wszystkich na zakończenie spotkania.
– Chodziło o pokazanie młodym ludziom, że Pan Jezus jest wielki, że On przyciąga, że jest miłosierny, że kocha i nikogo z nas nie odrzuca. O tym mówi też główne hasło ŚDM – powiedział ks. Karol Kowalczyk z parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, koordynator spotkania.
Szczególnym momentem w czasie tego wieczoru było przekazanie młodzieży replik symboli ŚDM – krzyża i ikony MB Salus Populi Romani. Będą one peregrynować po naszej diecezji od 30 marca do 18 kwietnia 2015 r. Przedstawicielom parafii z dekanatu Radom-Południe symbole przekazał bp Henryk Tomasik. – Przygotowujemy się do niezwykłego wydarzenia – potężnego wyznania wiary przez młodzież całego świata na naszej ziemi. Przepiękne doświadczenie Kościoła powszechnego! – przypominał ordynariusz.
Podsumowując to spotkanie ks. Mariusz Wilk, koordynator ds. przygotowań do ŚDM w naszej diecezji, powiedział: – Widzieliśmy, że młodzi potrzebują siły motywacji, bo dali temu dzisiaj świadectwo. Zmotywowali ich „Wyrwani z niewoli”, ale i adoracja. Bo kiedy było trzeba, to śpiewali, to się bawili, ale kiedy trzeba było się modlić, to się modlili. Uważam, że te apele, które dzisiaj się rozpoczęły, są do tego dobrą okazją.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Jednak tylko co piąta osoba uznaje zastępowanie człowieka sztuczną inteligencją za etyczne.
Świąteczne komedie rządzą się swoimi prawami. I towarzyszą nam już przez cały grudzień.
Trend ten rozpoczął się po agresji Kremla na Ukrainę. A w USA...