Po siedmioletniej przerwie ukazuje się nowy studyjny album 2Tm2,3 – „Źródło”. Nowych utworów można posłuchać podczas zakończenia Trasy Wielkopostnej w Warszawie.
Zakończenie wielkopostnej trasy koncertowej 2Tm2,3 już w najbliższy piątek. Zespół promujący krążek "Źródło" da koncert w paulińskim kościele św. Ducha, przy ul. Długiej 3.
2Tm2,3 proponuje unikatowe w Polsce połączenie słów i dźwięków. Polskim, hebrajskim i cerkiewnosłowiańskim tekstom zaczerpniętym z Biblii towarzyszy muzyka: raz spokojna i refleksyjna, innym razem ostra i dynamiczna. Długo oczekiwane „Źródło” jest najbardziej różnorodnym albumem w historii grupy.
– Trudno zaszufladkować muzykę, którą nagraliśmy – mówi Tomasz Budzyński. – Jest w niej dużo reggae i szeroko rozumianego folku, ale „Źródło” to ani płyta reggae'owa, ani folkowa. Nie jest też rockowa, bo stricte rockowy utwór jest tylko jeden. Jako malarzowi do głowy przychodzi mi jedno określenie, które do niej najlepiej pasuje: to płyta jest kolorowa.
– Każda nasza poprzednia płyta miała mocnego ducha, ale w „Źródle” objawił on się w sposób szczególny – mówi Angelika Korszyńska-Górny. – Utwierdzają mnie w przekonaniu reakcji ludzi, którzy słuchali już naszych nowych utworów. Każdy uważa inny utwór za najlepszy, każda osoba znajduje na płycie to, co ją dotyka osobiście.
W skład zespołu wchodzą jedni z najlepszych muzyków w Polsce: Tomasz Budzyński (Armia), Robert „Litza” Friedrich (Luxtorpeda), Dariusz Malejonek (Maleo Reggae Rockers), Robert Drężek (Luxtorpeda), Krzysztof Kmieciak (Luxtorpeda), Beata Polak (Wolf Spider), Angelika Korszyńska-Górny, Kacper Rynek (Maleo Reggae Rockers), Karol Nowacki, Mariusz Puchłowski i Noemi Górny.
Oficjalna premiera płyty odbyła się 21 marca. Najwcześniej do rąk fanów trafiły egzemplarze na koncertach Trasy Wielkopostnej.
Bilety 50zł (normalny); 20 zł (dzieci do 12 lat). Dzieci poniżej 7 lat – wstęp wolny. Rezerwacja: monika@2tm23.art.pl.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.