Zgłębiali je, podążając śladami boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, która w swoich pismach opisała objawione jej przez Matkę Bożą znaczenie kolejnych części Mszy świętej. Użyli nowoczesnych środków scenicznych, by te tajemnice odkrywać.
Ilustrowali sens każdego momentu Eucharystii słowem, muzyką, obrazem, światłem i aktorską grą oraz efektami specjalnymi. Ich przedstawienie miało formę niezwykłego multimedialnego widowiska: pantomimy połączonej z prezentacją tekstów pisanych przez Catalinę Rivas.
Wypełniający świątynię do ostatniego miejsca młodzi i starsi parafianie w skupieniu słuchali, patrzyli i mocno przeżywali. To był jeden z punktów bogatego programu Tygodnia Biblijnego w Milówce. Jego hasłem było nawrócenie, więc organizatorzy w kolejnych dniach skupiali się na rozważaniach warunków dobrej spowiedzi świętej.
– Spowiedź i nawrócenie ostatecznie dają człowiekowi szansę dobrego, głębokiego przeżycia Eucharystii. I taki też był temat, nad którym skupili się młodzi z Ruchu Czystych Serc, którzy wraz z ks. Przemysławem Gawlasem przygotowali to wyjątkowe i piękne przedstawienie – mówi Agnieszka Bieniek, jedna z organizatorek Tygodnia Biblijnego.
Wprowadzeniem był krótki film o cudach eucharystycznych.
– Chcemy przypomnieć znaki, jakie Pan Bóg dawał w przeszłości i jak się ukazywał właśnie w Eucharystii – wyjaśniał ks. Przemysław. – Młodzi chcą nam pomóc, byśmy mogli inaczej, lepiej przeżywać Mszę świętą. Przed każdą naszą próbą modliliśmy się i zawsze mówiliśmy: to, co robimy, nie jest naszym dziełem, ale jest dziełem Boga. Jemu ufamy! I zachęcam do takiego przeżycia, skupienia, modlitwy, aby to dzisiejsze spotkanie umocniło w nas wiarę, że w Eucharystii jest obecny sam Bóg!
Tym razem gorące brawa w kościele były nie tylko wyrazem uznania dla całego zespołu, ale i znakiem wiary, którą ożywiło przedstawienie. „Tajemnice Eucharystii” były już prezentowane po raz drugi w Milówce, a 16 maja – w Pierśćcu. Jeśli pojawi się jeszcze kolejna okazja, na pewno warto je zobaczyć!
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.