Mały chłopiec i wielka śmierć

Jego słowa się spełniają i staje się cud.

Mały chłopiec i wielka śmierć   Wyd. Polwen Katolicki diakon i były dyrektor ds. reklamy firmy Chevrolet Robert Ovies w powieści "Wskrzeszenie. Gdy śmierć zderza się z cudem" nawiązuje do nowotestamentowej historii wskrzeszenia Łazarza. Tyle że przenosi ją we współczesność.

Kiedy 9-letni C.J. Walker podczas nabożeństwa żałobnego dotyka ręki zmarłej przyjaciółki swojej matki, wypowiadając prośbę, by żyła, jego słowa się spełniają i staje się cud.

Niezwykła moc dziecka zmienia życie jego i rodziców. Niebędący przecież Bogiem mały wskrzesiciel cierpi, nie mogąc sprostać oczekiwaniom, jakie pokłada w nim otoczenie. Lęka się mocy, którą otrzymał, i żądań, jakie mają wobec tego spragnionego miłości i czułości chłopca dorośli.

Okazuje się bowiem, że zainteresowani ponownymi wskrzeszeniami w jego wykonaniu, zamiast wzmóc swą religijność, zastanawiają się, jak użyć malca i zdecydować o kształcie społeczeństwa złożonego z wybranych przez nich powróconych do życia.

To wciągająca, momentami mocno sensacyjna literatura, w której padają ważne pytania o naszą gotowość na cuda i zdolność do miłości.

Sam Robert Ovies prowadził działalność misyjną w Arizonie, razem z żoną stworzył szeroko propagowany program wsparcia dla małżeństw „Para modli się razem z Jezusem”. Pomagał wykluczonym społecznie, więc zna życie i wie, o czym pisze.

Także dlatego „Wskrzeszenie” tak dobrze się czyta.

*

Robert Ovies "Wskrzeszenie". Wyd. Polwen, 2015 r.

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne „WSKRZESZENIE" Robert Ovies - zwiastun książki

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama