Jean Michel Jarre w Polsce

Legenda muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre wystąpi jesienią na dwóch koncertach w Polsce - 5 listopada w Atlas Arenie w Łodzi, a dzień później - w katowickim Spodku - podał w poniedziałek organizator koncertów.

Światowa trasa "Electronica", promująca dwuczęściowy album pod tym samym tytułem, rozpocznie się w Europie w październiku. Poprzedzi ją kilka występów na letnich festiwalach.

Pierwsza część tego wydawnictwa, współtworzonego z 30 artystami, jest już dostępna. Druga będzie miała swoją premierę 6 maja.

Koncerty francuskiego artysty mają formę ekspresyjnych widowisk z użyciem syntezatorów analogowych i ogromnych ekranów projekcyjnych HD, z towarzyszeniem scenografii złożonej z laserów i świateł oraz przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej.

Pierwszym albumem, który przyniósł kompozytorowi oszałamiający sukces, był "Oxygene" z 1976 roku, płyta ta znalazła ponad 18 mln nabywców. Takie albumy jak "Oxygene", "Equinoxe", "Magnetic Fields", "Zoolook", "Rendez- Vous" czy "Waiting For Cousteau" okazały się ogromnym sukcesem i na całym świecie sprzedano ich ponad 80 milionów.

Jarre wystąpił w Polsce już kilkakrotnie. Najbardziej znany koncert dał w Stoczni Gdańskiej 26 sierpnia 2005 roku z okazji 25. rocznicy powstania Solidarności.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja