Znaki czasu

Dziś na Wiara.pl muzycznie skręcamy w stronę country.

Powodem do zapuszczenia się w takie preriowe klimaty jest wydana w tym roku płyta zespołu John Kentucky Band. Od razu zaznaczmy: bardzo przyjemna płyta.

To już trzeci krążek w dyskografii grupy pochodzącej  z Kędzierzyna Koźla. Roman Wiktorek i spółka po raz kolejny bardzo umiejętnie połączyli westernowe brzmienia z poetyckimi tekstami, w których jednak odbija się także proza życia (na albumie znajdziemy nawet kawałek zatytułowany właśnie „Proza życia”).

Jest tu również odrobina nostalgii za latami ’80 („tamtych nas nie ma już / kołowrotek życia zmielił nas”), jest trochę wątków religijnych (np. nadzieja na spotkanie Boga w Bieszczadach), ale to co najbardziej porywa i zachwyca na albumie „Znaki czasu” to autentyzm, szczerość i pasja muzyków.

To nie jest kolejna elektro-popowa składanka tłustych (sic!) beatów, którymi przeładowane są sztucznie remiksowane nagrania współczesnych gwiazdek showbiznesu. Tu usłyszymy prawdziwe instrumenty, na których grają muzycy z krwi i kości, a co za tym idzie, prawdziwe są również emocje pulsujące z utworów John Kentucky Band.

Gdyby tylko taką muzykę chciały nam serwować rozgłośnie radiowe…

*

Płytę „Znaki czasu” można było wygrać w naszym nowym konkursie. Pytanie było następujące: w którym roku powstał zespół John Kentucky Band? Chodziło o rok 2011, a nagrodę otrzymuje:

Agnieszka Paruzel z Miasteczka Śląskiego

Gratulacje. CD prześlemy pocztą.

RegioRecords John Kentucky Band - "U Pana Boga w Kędzierzynie" (Official Music Video)

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości