Apostołowie Bożego Miłosierdzia

Dziś premiera nowego filmu Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza.

Duet filmowców wcześniej nakręcił m.in. dokument „Ja jestem”, w którym próbowali przyjrzeć się cudowi obecności Chrystusa w Eucharystii. O nieprawdopodobnych owocach, jakie przyniosła tamta produkcja można przeczytać tutaj

Teraz twórcy serwują nam blisko godzinny film poświęcony Bożemu Miłosierdziu. Siostra Faustyna Kowalska i jej słynny „Dzienniczek”, obraz „Jezu, ufam Tobie”, koronka do Miłosierdzia Bożego – wszystko to pojawia się w ich dokumencie, ale gdzieś w tle. Ważniejsi są tu bowiem współcześni ludzie, którzy Bożego Miłosierdzia już doświadczyli i teraz dają piękne świadectwo, lub tacy, którzy bardzo chcieliby go doświadczyć, ale póki co zmagają się ze sobą, ze swoimi zwątpieniami, słabościami...

Fenomen. Paradoks. Nieprawdopodobieństwo. Oto słowa klucze (swoiste tagi) do tego filmu. A może do wiary w ogóle? Bo jak to jest, że tak pięknie i głęboko potrafią wierzyć ludzie, którzy tak wiele wycierpieli? Np. pokazani na ekranie Filipińczycy, którzy po przejściu tajfunu Sendong w 2011 roku stracili dorobek całego życia. A dziś? Są wielkimi apostołami Bożego Miłosierdzia. To ono ich przemieniło. Ich gorliwa wiara imponuje. Niemalże zawstydza.

Jak to jest, że najradośniejszą, iście franciszkańska wiarę, maja młodzi Nikaraguańczycy z koszmarnie porozbijanych rodzin? I jakim cudem to właśnie hospicjum jest miejscem, w którym Bóg objawia się człowiekowi? Dlaczego w cierpiącym człowieku tak często odkrywa się Jezusa?

- Jeżeli ktoś chce przeżyć największa przygodę życia, to niech otworzy serce na Jezusa. On cię zaprowadzi do miejsc, któryś byś sobie w życiu nie wyobraził. Spotkasz niesamowitych ludzi. Zobaczysz niesamowite rzeczy. Zobaczysz Go wewnątrz. Że On jest. Że On Cię nakręca… - mówi jeden z bohaterów filmu. Filmu w trakcie którego jest nam dane przewędrować pół świata i zobaczyć na własne oczy skutki Bożego Miłosierdzia na wszystkich kontynentach.  

*

Film „Ufam Tobie” został wydany na płycie DVD, która jest dodatkiem do aktualnego, 26 numeru „Gościa Niedzielnego”. Został on nakręcony specjalnie z okazji Światowych Dni Młodzieży. Na płycie znaleźć można kilka wersji językowych tej produkcji. Nie tylko polską, ale także niemiecką, angielską, rosyjską, francuską, hiszpańską, włoską, portugalską i ukraińską.

Zwiastun filmu poniżej:

Gość Niedzielny Ufam Tobie - trailer.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.