Piosenkarz laureatem literackiego Nobla

Amerykanin Bob Dylan został laureatem tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni" - ogłosiła w czwartek Akademia Szwedzka.

Nagroda, którą otrzyma Dylan - piosenkarz, autor tekstów, pisarz i poeta - warta jest 8 milionów koron szwedzkich, czyli ponad 927 tys. dolarów.

Przeczytaj nasz komentarz:

Post Productions Bob Dylan - Like a Rolling Stone

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Atimeres
  13.10.2016 20:48
  Gościu z 15/25. Twój wstęp wcale nie pozbawił mnie krytycznej oceny tej decyzji jury Nagrody Nobla.
  Może - gdybyś to zrobił jakoś sensowniej...
 • Gość
  14.10.2016 08:43
  Ten nobel to jakaś kolejna lewacka kpina. Nobel do likwidacji.
 • kwazar
  14.10.2016 08:46
  Następna dla Maleńczuka, albo Marysi Peszek.
 • Gość
  14.10.2016 11:19
  Ależ "Dylan" nawet nie umie śpiewać, tylko mówi, a jego teksty to średniej klasy ballady. Co zrobić, swoi rozdają nagrodę swoim. Przypomina mi się jego odpowiedź na pytanie, jak to zrobił, że wciąż jest w show biznesie (w domyśle, nie komponuje niczego nowego, i właściwie niewiele robi. Na to "Dylan" miał odpowiedzieć, że on dotrzymuje swojej strony zobowiązań. Nie dodał tylko jakich i wobec kogo, ale to miało być jasne dla wtajemniczonych.

  Po pokojowej nagrodzie Nobla dla Obamy, chyba już wszystkiego można się spodziewać. Dla przypomnienia, Obama dostał nagrodę zanim jeszcze został prezydentem, za gigantyczne znaczenie dla pokoju. A potem była i jest wojna w Syrii, w Libii, i w tylu innych miejscach. Kto by tam jednak zważał na takie "szczegóły". Ehhh!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.