Facebook odblokował katolicki fanpage

Facebook odblokował katolicki fanpage Strefa Chwały Festiwal.

Strona, którą obserwuje około 5 tys. internautów, poświęcona jest letniemu festiwalowi, w którego ubiegłorocznej edycji wzięło udział blisko 700 osób, w tym artyści plastycy, muzycy, dziennikarze, aktorzy, sportowcy, organizatorzy różnych wydarzeń kulturalnych, liderzy wspólnot oraz wiele rodzin. Mowa jest na niej o rekolekcjach i szeroko rozumianej kulturze chrześcijańskiej.

Powodem zablokowania miało być naruszenie regulaminu, ale nie podano, na czym miało ono polegać. Administrator strony Andrzej Dubiel był zdumiony. Podkreślał, że na fanpage'u nie było treści politycznych, chyba że za treść polityczną uznać link do tekstu opublikowanego na popularnym portalu, a mówiącego o nadaniu prezydentowi Andrzejowi Dudzie honorowego obywatelstwa Starego Sącza - miasta, z którego wywodzi się rodzina prezydenta i w którym odbywa się Strefa Chwały Festiwal.

Tak jak nie wiadomo, dlaczego strona została zablokowana, tak też nie wiadomo, dlaczego została odblokowana.

Biuro prasowe Facebooka przesłało do nas krótką notę następującej treści: "Zespół badający, czy zgłoszone treści są zgodne ze Standardami Społeczności pracuje, by utrzymać bezpieczeństwo naszej społeczności. Czasami podczas tej pracy zdarzają się pomyłki. Decyzja dotycząca strony została ponownie rozpatrzona, a strona przywrócona. Pragniemy przeprosić, jeśli ktokolwiek poczuł się tym urażony."

Andrzej Dubiel podziękował mediom, które nagłośniły tę sprawę, w tym "Gościowi Niedzielnemu".

Facebook był ostatnio ostro krytykowany za zapędy cenzorskie, ale miały one kontekst polityczny, a nie religijny.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama