Szpilman wciąż inspiruje

O nagranie płyty poprosił syn słynnego kompozytora.

O ile do reinterpretacji klasyki należy podchodzić ostrożnie, o tyle w przypadku kanadyjskiej wokalistki, która na warsztat wzięła piosenki Władysława Szpilmana, można odetchnąć z ulgą. Wendy Lands nie tylko zachwyca ciepłą barwą głosu, ale jej interpretacja utworów polskiego kompozytora sprawia, że zyskują one nowe życie.

O nagranie płyty Wendy Lands poprosił syn kompozytora Andrzej Szpilman, którego zachwycił talent Kanadyjki. Dobrze, że Polskie Radio zdecydowało się na reedycję albumu – gdyby nie to, nie wiadomo, czy kiedykolwiek polski meloman mógłby usłyszeć piękne wznowienia takich piosenek jak „Deszcz” czy „Nie wierzę piosence”.

*

Wendy Lands WŁADYSŁAW SZPILMAN PIOSENKI. SONGBOOK. Polskie Radio, 2016 r.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia Wendy Lands - Fall in Love Again (lyric video)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości