Opamiętanie

Zachwycająca (to nie jest słowo na wyrost) i przejmująca do szpiku kości okładka. To pierwsze, co rzuca się w oczy.

Ikona napisana specjalnie na potrzeby projektu przedstawia tłum męczenników otaczających srebrny krzyż. To odpowiedź na pytanie, kto stoi w pierwszym rzędzie nieba. „To ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty i w krwi Baranka je wybielili”.

Darek Malejonek, inicjator projektu, opowiada, jak wstrząsającym przeżyciem był dla niego spacer wraz z przedstawicielami Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego po ruinach Aleppo:

„Chcemy nie tylko zwrócić uwagę na cierpienie chrześcijan, ale przede wszystkim na zwycięstwo, jakie odnoszą oni w momencie składania ofiary ze swojego życia. Oni wybrali Chrystusa, a płyta jest również wezwaniem do przebaczenia, które daje prawdziwe zwycięstwo. Pokazujemy postawy tych, którzy przebaczają swoim oprawcom”.

Zamiast bezradnie rozłożyć ręce i zatrzymać się na wzdychaniach oraz książce skarg i zażaleń, Maleo zaprosił do projektu pierwszoligowych artystów. Na „Nieśmiertelnych” usłyszmy: Adeba Chamouna, Milo Kurtisa, Muńka Staszczyka, Magdę Frączek, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Natalię Niemen, braci Golców, Lidię Pospieszalską i niemaGOtu.

Gdy puściliśmy w naszej audycji „Z górnej półki” piosenkę „Biada” w wykonaniu tej ostatniej kapeli, rozdzwoniły się telefony. Ludzie byli poruszeni. Ola Maciejewska swym przejmującym głosem wyśpiewała porażające słowa:

„Biada nam, jeśli nie przyjdzie na nas w porę opamiętanie, wszak nie ten z nas zbawiony będzie, kto mówi Mu: Panie, Panie…”.

Dochód z płyty przeznaczony jest na pomoc ofiarom z Aleppo.

*

Różni wykonawcy NIEŚMIERTELNI, Salezjański Wolontariat Misyjny 2017 r.

Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu NiemaGOtu - Biada #NIESMIERTELNI

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości