Smyczkowe smaczki

Czyli 13 bogatych koncepcyjnie utworów.

Będąc w młodym wieku, dołączył do czołówki polskich skrzypków jazzowych. Ten rok Mateusz Smoczyński (ur. 1984) zaliczy do wyjątkowo pracowitych.

Dopiero co ukazały się trzy albumy Atom String Quartet – zespołu, który zakładał i współtworzy. A w planach są już kolejne projekty – solowy i w trio.

Z kolei w kwintecie wydał trzeci krążek „Berek”. 13 bogatych koncepcyjnie utworów skomponował do spółki z bratem Janem, pianistą.

W otwierającej nagranie „Przebiórce” słychać rzadkie brzmienie skrzypiec barytonowych. Na płycie nie brakuje innych smyczkowych smaczków, jak ludowy motyw w „Gdybyś tylko chciał”.

*

Mateusz Smoczyński Quintet "Berek". Universal Music Polska, 2017 r.

Mateusz Smoczyński Mateusz Smoczyński Quintet - Berek

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości