Pierwszy komiks o świętej Faustynie

Plastyczna opowieść o największej mistyczce chrześcijańskiej XX wieku i o Bożym Miłosierdziu, którego orędzie przyniosła całemu światu - tak w jednym zdaniu można opisać komiks o świętej siostrze Faustynie Kowalskiej, który został dołączony do najnowszego numeru „Małego Gościa Niedzielnego”. To jak dotąd pierwszy komiks o św. Faustynie.

Na 24 stronach prześledzić można jej życie od chrztu do śmierci oraz poznać przeciwności z jakimi spotykała sie jej misja. Oddziałujące na wyobraźnię ilustracje pozwalają wejść w tajemniczą rzeczywistość mistycznych przeżyć świętej siostry, ukazują jej pokorę i posłuszeństwo wobec Bożej miłości.

Pomysłodawcą komiksu jest Tomasz Wiącek, dla którego jest on wotum wdzięczności za narodziny długo oczekiwanego syna Szymona. Dziecko, nie bez komplikacji, urodziło się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Gdy pojawił się na świecie, u ojca pojawiło się pragnienie, by podziękować Bogu. - Pomyślałem, że może podziękuję komiksem o Miłosierdziu Bożym i świętej Faustynie – mówi Wiącek w wywiadzie dla „Małego Gościa”. - Na początku myślałem, że sam wydam ten komiks. Ale koszty okazały się zbyt duże. Tyle przeciwności, trudności, więc to musi być coś naprawdę ważnego – tak odczytywałem te kłopoty. I wszystko oddałem Panu Bogu. To Jego dzieło, nie moje – stwierdza autor , który pięć lat czekał na wydanie swej pracy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości