Niezwykły spektakl teatralny przybliżył wiernym wciąż aktualne przesłanie Maryi.
W niedzielę 20 czerwca w świątyni pw. Matki Boskiej Łaskawej w Polkowicach odbył się występ pt. „Pastuszkowie Matki Bożej”.
Wierni, którzy po niedzielnej Eucharystii pozostali w kościele pw. Matki Boskiej Łaskawej w Polkowicach mogli podziwiać spektakl "Pastuszkowie Matki Bożej” Ogólnopolskiego Teatru William-Es. Przedstawienie opowiadało o objawieniach maryjnych skierowanych do trojga portugalskich dzieci, a przez nie - do całej ludzkości.
Sztuka poświęcona objawieniom w Fatimie przybyła do naszej diecezji z Wałbrzycha. – Występujemy z nią od 2017 r., czyli od setnej rocznicy objawień w Fatimie – opowiada Danuta Gołdon-Legler, kierownik Ogólnopolskiego Teatru William-Es oraz jedna z grona sześciu aktorów występujących w spektaklu.
Jakub Zakrawacz
Pastuszków początkowo zwodził, a potem otwarcie gnębił szatan.
Scenariusz przedstawienia gotowy był już wcześniej. – Pewnego dnia zadzwoniła do mnie koleżanka z pytaniem, czy nie wystąpilibyśmy z naszą sztuką o Fatimie na uroczystościach odpustowych jednej z parafii. Sztuki wtedy jednak wcale nie było (jedynie scenariusz), a do premiery został zaledwie miesiąc – śmieje się pani Danuta. − Pan Bóg błogosławił nam jednak od samego początku. Mój przyjaciel Georges Gondard, francuski kompozytor, napisał do niej muzykę zaledwie w tydzień. Wiedziałam, że trzeba powalczyć – tłumaczy kierownik.
Dalszą część artykułu przeczytasz na kolejnej stronie
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Loteria "Picasso za 100 euro", organizowana od 2013 roku, odbyła się po raz trzeci.
Od wczesnej młodości miewał objawienia religijne. Nowa książka "Gogol. Zagadka".
120 tys. zł na naprawę Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.
W dniach 16–19 kwietnia w Warszawie odbędą̨ się̨ 31. Targi Wydawców Katolickich.
Odznaczona Orderem Orla Białego, tytułem Sprawiedliwy wśród narodów świata...
Odkrywanie wieczności przez autora głośnych wywiadów z Benedyktem XVI.
Ma przynieść ludziom pocieszenie, poczucie bezpieczeństwa i nadzieję.