Jasełka w wykonaniu wspólnoty Misyjna Jutrzenka ze skoczowskiej parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie można jeszcze raz zobaczyć w internecie. W imieniu młodych aktorów i ich rodziców oraz dziadków zapraszamy przed monitory.
Dzieci i młodzież ze wspólnoty Misyjna Jutrzenka, spotykającej się w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, od 1994 r. przygotowują widowiskowe jasełka, a zebrane podczas spektakli ofiary przeznaczają na potrzeby misji w ramach akcji Kolędnicy Misyjni. W tym roku ofiary pomogą dzieciom z Kazachstanu, Uzbekistanu i Kirgistanu. Z powodu epidemii, nagrany spektakl pokazali za pośrednictwem parafialnej transmisji 23 stycznia, a ponownie będzie go można zobaczyć w niedzielę 30 stycznia o 15.00.
Link to transmisji - TUTAJ.
Jasełka nie odbyłyby się bez pomocy rodziców i dziadków, którzy zajmują się organizacją widowiska. Co roku widzów czekają niespodzianki. Nie tylko ze względu na nowe scenariusze, ale i pojawiające się sceny odwołujące się do tradycji krajów, którym mali misjonarze pomagają w danym roku.
Tym razem - obok tradycyjnej opowieści prowadzącej z domu Maryi w Nazarecie, przez spotkania z Józefem, Elżbietą i Zachariaszem, a także wydarzenia na dworze króla Heroda oraz... w niebie, gdzie swoją strategię ustalają aniołowie - nie zabrakło sceny, w której mama i córka wspominają polskich przodków wysiedlonych do Kazachstanu.
Od lat w widowisku biorą udział kolejne pokolenia, a maluchy, niegdyś występujące w roli Jezusa, pastuszków, czy baranków, dziś można zobaczyć wśród aktorów otrzymujących główne role. A tym razem w roli małego Jezusa wystąpił Błażej Chmielewski, zaś Maryję i Józefa zagrali Marta Malina i Filip Noszka.
Misyjną Jutrzenkę tworzą dzieci przedszkolne i szkolne, które swoją modlitwą i ofiarą materialną wspierają Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Ich spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10 w Domu Katechetycznym przy ul. Stalmacha 4 w Skoczowie.
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.