Między innymi we Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej można nabyć tegoroczny "Wielkopostnik". Tymczasem my mamy do rozdania trzy egzemplarze tego niezwykłego przewodnika po Wielkim Poście.
Ubiegłoroczna, pierwsza edycja publikacji została przyjęta przez czytelników bardzo dobrze. Autorka, Elżbieta Woźniak-Łojczuk wierzy, że podobnie będzie i teraz. - Wierzę, że i tym razem rodzice zechcą sięgnąć po niego tak, by stał on się pomocą do wspólnego, rodzinnego przeżywania Wielkiego Postu - mówi.
Czym jest "Wielkopostnik"? Skojarzenie z jego starszym bratem - "Adwentownikiem" jest jak najbardziej zasadne. Podobny jest na pewno format, ale poza tym różni obie propozycje bardzo wiele, tak jak różnią się Adwent od Wielkiego Postu. - Mam wrażenie, że Wielki Post wciąż jest jakby nieodkryty i nie do końca wiemy, jak go wspólnie przeżywać. Być może trochę się boimy czy damy radę przeprowadzić nasze dzieci przez ten czas. Po to jednak jest „Wielkopostnik” - dodaje.
- Mamy dużo czasu, by zmieniać swoje serce, a "Wielkopostnik" pozwala nam wejść w pewien rytm codziennej zmiany - przekonuje E.Woźniak-Łojczuk. Na każdy z 40 dni Wielkiego Postu są zadania. Przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci od 4-5 roku życia i starszych. - Dlatego są one bardzo zróżnicowane poziomem i dotykają zarówno sfery duchowej, jak i aspektów, które nam towarzyszą na przykład wizualnie w ramach zbliżających się świąt - wykonywanie palm na Niedzielę Palmową czy rodzinne wykonywanie pisanek - opowiada autorka.
Podkreśla przy tym, że są to zadania, które nie przytłaczają, choć wymagają odrobiny zaangażowania każdego dnia nie tylko od dzieci. - „Wielkopostnik” nie jest pomyślany w taki sposób, by zajął dziecko i dał nam chwilę wolnego, ale po to, by cała rodzina mogła uczestniczyć w tym, co publikacja proponuje. Czymś wskazanym są pytania, które mogą się pojawić, gdy rodzina jest zaangażowana - przekonuje.
Przewodnik jest do nabycia m.in. we Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej (pl. Katedralny), w księgarni „Pociąg do bajeczki” (ul. Monte Cassino 68 Wrocław) oraz w dystrybucji online na www.madramama.pl.
My mamy do rozdania trzy egzemplarze "Wielkopostnika". Jakie jest zadanie? Należy odpowiedzieć na pytanie: Jakie słowa wymawia ksiądz w Środę Popielcową posypując nasze głowy popiołem? Odpowiedź należy przysłać na adres wroclaw@gosc.pl do niedzieli (27 lutego) do 20.00. W tytule należy wpisać "Wielkopostnik", natomiast w treści maila prosimy podać również adres pocztowy, pod który będziemy mogli przesłać nagrodę. UWAGA! Wygrywa co piąta osoba, która najszybciej prześle do nas odpowiedź.
Do treści maila należy również skopiować poniższe oświadczenie:
Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.
Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.