Co będzie z Kościołem w XXI wieku?

Kardynał Gerhard Müller w nieocenzurowanym wywiadzie-rzece dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami.

Kardynał Gerhard Müller, wybitny teolog i były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, po raz pierwszy dzieli się szczerą opinią na temat najważniejszych wydarzeń ostatnich dwóch pontyfikatów i obecnej sytuacji Kościoła katolickiego.

W nieocenzurowanym wywiadzie-rzece z watykanistką Francą Giansoldati, zatytułowanym "W dobrej wierze. Co będzie z Kościołem w XXI wieku?" omawia politykę zagraniczną Watykanu, problemy z podążaniem za doktryną, postępowanie w przypadku skandali pedofilskich, kwestie płci, aborcji oraz abdykację Benedykta XVI i prognozy dotyczące następnego konklawe.

Wnikliwa i poruszająca analiza kardynała pokazuje, z jakimi wyzwaniami katolicy będą musieli się zmierzyć w przyszłości, a także uświadamia czytelnika, że naszym głównym zadaniem już teraz jest ochrona wiary i Kościoła.

*

Wydawnictwo Esprit zaprasza na prezentację książki "W dobrej wierze. Co będzie z Kościołem w XXI wieku?".

Wydarzenie odbędzie się 26 października (czwartek) o godz. 10.00 w budynku Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16).

W spotkaniu udział wezmą kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary oraz Paweł Chmielewski - dziennikarz i publicysta, związany z portalem PCh24.pl.

Prowadzenie: O. Stanisław Tasiemski OP.

Wydarzenie transmitowane będzie także na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube: 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg