Pomiędzy Wschodem a Zachodem

Zawsze podłączeni do małego ekraniku, z którego płyną nakazy bezbożników i cyników...

W czasach, gdy z każdej strony słyszymy o niesłychanym postępie – w medycynie, technice, czy eksploracji kosmosu – równocześnie doświadczamy narastającej fali fałszywego postępu, który zamiast prowadzić ku lepszej przyszłości, cofa nas do epoki pogaństwa, odrzuca Boga, niszczy sumienia i wyśmiewa moralne zasady. Dechrystianizacja idzie w parze z naciskami wszechmocnych mediów, ograniczających edukację i wynarodowienie. W konsekwencji stajemy się niewolnikami korporacji, członkami utopijnych systemów, które degradują człowieka do roli beznarodowego niewolnika, zawsze podłączonego do małego ekraniku, z którego płyną nakazy bezbożników i cyników.

Jak się bronić przed takim zniewoleniem i nie dać się zmanipulować? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w najnowszej książce Wojciecha Reszczyńskiego pt.: „Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego” (wyd. Biały Kruk). Kluczem do oporu jest przede wszystkim zdobywanie prawdziwej wiedzy na temat ludzkiej duszy oraz dogłębne zrozumienie historii i specyfiki swojego narodu. W tej walce o prawdę niezwykle pomocne okazują się myśli Feliksa Konecznego, jednego z wybitnych umysłów XX wieku.

Feliks Koneczny (1862–1949) to postać wyjątkowa – wybitny krakowski uczony, myśliciel i historyk, którego badania nad cywilizacjami, ich rozkwitem i upadkiem są niezrównane w nauce światowej. Jego prace, analizowane z perspektywy doświadczeń minionych totalitaryzmów, stanowią ostrzeżenie przed nowym zagrożeniem, które nabiera kształtów na naszych oczach – ideologią gender. Choć Koneczny nie znał tego terminu, przewidywał możliwość pojawienia się kolejnego polityczno-ideowego terroru, który dziś staje się rzeczywistością.

Autor książki, popularny publicysta i radiowiec Wojciech Reszczyński, który od lat jest admiratorem myśli Konecznego, błyskotliwie konfrontuje teorie profesora z realiami naszych czasów. W swojej bogatej twórczości publicystycznej nieustannie odwołuje się do jego koncepcji, konfrontując je z bieżącymi wydarzeniami i ukazując, jak bardzo są one aktualne. Książka „Pomiędzy Wschodem a Zachodem” to wybór błyskotliwych rozważań Reszczyńskiego, w których analizuje kondycję współczesnego człowieka i wskazuje na zagrożenia, przed którymi obecnie stoimy. W czasach, gdy zewsząd atakują nas fałszywe ideologie, ignorujące Boga i niszczące fundamenty moralne, Reszczyński wprowadza nas w świat myśli Konecznego, ukazując jego wyjątkową wizję cywilizacji.

Ta niezwykle aktualna publikacja to nie tylko hołd złożony Feliksowi Konecznemu, ale również praktyczny przewodnik po zawiłościach współczesnych zagrożeń i wyzwań z którymi musi się mierzyć każdy z nas. To inspirujący przekaz dla wszystkich, którzy w obliczu narastających wyzwań szukają głębszej refleksji nad kondycją dzisiejszego świata. Wielkim walorem pięknie wydanej, zaopatrzonej w twardą oprawę książki są starannie dobrane ilustracje, które nie tylko ułatwiają zrozumienie zmian zachodzących we współczesnym świecie, ale także dodają estetycznego wymiaru lekturze.

Pozwólmy, by myśl Konecznego i błyskotliwość Reszczyńskiego otworzyły nam oczy na prawdziwy wymiar dzisiejszych problemów i wskazały drogę do zachowania niezależności w świecie zdominowanym przez fałszywy postęp.

*

Wojciech Reszczyński „Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego”, wyd. Biały Kruk, 336 str., format 16,5 x 23,5 cm, twarda oprawa. Więcej na https://bialykruk.pl/ksiegarnia/ksiazki/pomiedzy-wschodem-a-zachodem-w-kregu-mysli-feliksa-konecznego

Pomiędzy Wschodem a Zachodem

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości

Reklama