Nowy album Barbry Streisand

Album Barbry Streisand "What Matters Most" z gościnnym udziałem trębacza Chris Botti od poniedziałku na rynku fonograficznym. To 36 płyta w dorobku artystki. Jest ona dedykowana małżeństwu Alana i Marilyn Bergmanów, którzy są autorami tekstów piosenek Streisand.

"Alan i Marlin Bergmanowie mieli niezwykłą umiejętność wyrażania uczuć miłości i nastrojów lirycznych. Zawsze ich za to podziwiałam, o czym świadczy to, że dotąd nagrałam 51 ich piosenek - zaznaczyła w albumie towarzyszącym płycie Barbra Streisand.

Artystka dodała, że poznała Bergmanów, gdy sama miała niespełna 18 lat i rozpoczynała swoją karierę jako młoda aktorka, a oni wówczas byli młodymi autorami tekstów, na których zwrócił uwagę kompozytor muzyki do filmu "Funny Girl", 1968 r. w którym Streisand debiutowała na ekrenie kinowym. "To wtedy rozpoczęła się nasza +historia miłosna+" - podkreśliła piosenkarka.

Album zawiera 10 piosenek, do których teksty napisali Bergmanowie, których Streisand nie wykonywała wcześniej. Są to m.in.: "The Windmills of Your Mind", "Something New in my Life", "Solitary Moon" czy "I'll never say goodbye".

killdoubt BARBRA STREISAND - WHAT MATTERS MOST (with lyrics)

Jednym z zawartych na płycie utworów jest pochodząca z filmu "Wydział Rosja" ("The Russia House",1990) piosenka "Alone in the World". Streisand w tym utworze towarzyszy znany trębacz jazzowy - Chris Botti.

Inna znana piosenka na tej płycie to "The Windmills of Your Mind"; pochodzi ona z filmu "Afera Thomasa Crowna" ("The Thomas Crowne Affaire",1999). Została ona uhonorowana nagrodą Oscara za najlepszą piosenkę filmową.

Album "What Matters Most" ukaże się w trzech wersjach: Eco Style, Standard, w którym dodana zostanie licząca 24 strony książeczka i Deluxe zawierającej dodatkowo płytę z 10 wcześniejszymi przebojami Bergmanów, znanymi z wykonania Streisand.

Alan i Marylin Bergmanowie to małżeństwo twórców tekstów, których piosenki m.in. wykonywała Streisand. Za napisane utwory do filmów (m.in. "Afera Thomasa Crowna", "Tootsie", "Yes Giorgio" czy "Sabrina"), małżeństwo odebrało łącznie 16 nominacji i trzy statuetki Oscara oraz liczne Złote Globy, nagrody Grammy i Emmy. O ich szczególnym związku z wokalistką świadczy fakt, że Streisand zaśpiewała i nagrała ponad 50 piosenek ich autorstwa.

Urodzona 24 kwietnia 1942 r. w Nowym Jorku Streisand jest piosenkarką i aktorką. Jej kariera muzyczna rozpoczęła się w 1963 r. wydaniem płyty pt. "The Barbra Streisand Album". W roku 1968 zadebiutowała w filmie "Funny Girl" ("Zabawna dziewczyna" - PAP), będącym adaptacją przedstawienia teatralnego pod tym samym tytułem. Rola ta przyniosła jej nagrodę Oscara w kategorii "najlepsza aktorka". Drugiego Oscara otrzymała za piosenkę "Evergreen" z filmu "Narodziny gwiazdy". Na ekranie występowała z Robertem Redfordem i Krisem Kristoffersonem. Po raz ostatni Streisand pokazała się kinowej publiczności w filmie "Poznaj moich rodziców", który na ekrany kin wszedł w 2010 r.

Streisand jest ośmiokrotną laureatką nagrody Grammy, dwa razy została uhonorowana nagrodą Złotych Globów. W roku 2007 została odznaczona przez prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego najwyższym francuskim odznaczeniem wojskowym i cywilnym - orderem Legii Honorowej. Podczas swojej kariery muzycznej, piosenkarka nagrywała z udziałem takich artystów, jak Donna Summer, Connie Frances, oraz z Polką - Violettą Villas.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama