Aplauz dla „W ciemności” w Toronto

11 września, w ramach 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowym w Toronto, odbył się pokaz filmu Agnieszki Holland „W ciemności”. Polski kandydat do Oscara spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Publiczność nagrodziła obraz długimi owacjami na stojąco. Film opowiada prawdziwą historię Leopolda Sochy, który przez ponad rok pomagał i dawał schronienie ukrywającej się w kanałach Lwowa grupie uciekinierów z getta.

Jednym z bardziej emocjonujących momentów pokazu było wyjście na scenę Krystyny Chiger - ostatniej żyjącej z ocalonych, której wspomnienia zostały opisane w książce „Dziewczynka w zielonym sweterku”. Zachwytom festiwalowych widzów towarzyszyły przychylne reakcje krytyków, porównujących film Holland do „Listy Schindlera” i „Pianisty”.

Steve Pond, recenzent branżowego pisma „The Wrap” stwierdził, że ze wszystkich zaprezentowanych filmów, aspirujących do miana zdobywców Oscara, tylko „W ciemności" zdaje się być poważnym kandydatem do statuetki.

Polscy widzowie mogą wciąż zobaczyć "W ciemności" na płatnych seansach w warszawskim kinie Kultura, które potrwają do 15 września.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości