Tytuł wyższej uczelni dla WSF

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012 w Warszawskiej Szkole Filmowej, która odbyła się 3 października, rozpoczęła nowy rozdział w dziejach tej uczelni. Stała się ona bowiem jedną z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce.

Warszawska szkoła Filmowa w ciągu 7 lat swojej działalności stworzyła 7 wydziałów, 5 specjalistycznych kursów, tworzyła i współtworzyła liczne projekty edukacyjno-kulturalne, festiwale filmowe i imprezy kulturalne otwarte dla mieszkańców miasta. Jej wykładowcy  kształcą rocznie ponad 300 studentów i ok. 2.000 uczestników programów edukacyjnych.

Na tegoroczną inaugurację przybyli przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Ministrem Bogdanem Zdrojewskim na czele, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urzędu Miasta i Rady Miasta Stołecznego Warszawy, a także - przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Żoliborz.  

Minister Kultury Bogdan Zdrojewski podkreślił, jak duże znaczenie dla polskiej kultury ma nadanie tytułu uczelni wyższej Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kształcenie przez nią nowych adeptów filmu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.