Coloriage Marcina Wyrostka

"Coloriage" to nowy projekt fenomenalnego akordeonisty Marcina Wyrostka. Słowo „coloriage" po francusku oznacza „kolorować, malować”. I taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina - pełna emocji, brawurowa, wielobarwna.

Muzycy opracowali najsłynniejsze kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa. Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po rejonach bałkańskich, węgierskich, cygańskich, żydowskich i latynoamerykańskich. Oprócz znanych utworów takich jak „Libertango” czy „Besame Mucho” na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Główne skrzypce w zespole gra… akordeon Marcina Wyrostka  – doskonałego muzyka i wykładowcy Akademi Muzycznej, znanego i rozpoznawalnego dzięki zwycięstwu w pierwszej edycji programu „Mam talent”. To dzięki niemu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu.

kayah Marcin Wyrostek & Coloriage feat. Kayah "Jovano, Jovanke"

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.