Zakazane Imperium

Jak donosi miesięcznik „Film”, pod koniec stycznia na płytach Blu-ray i DVD, ukaże się pierwszy sezon „Zakazanego Imperium” - serialowej superprodukcji telewizji HBO.

Serial, którego fanem jest Barack Obama to klasyczna, gangsterska historia - jej akcja toczy się w Atlantic City w czasach prohibicji.

Twórcami obsypanej Złotymi Globami i nagrodami Emmy serii są m.in. Terence Winter - scenarzysta „Rodziny Soprano” oraz Martin Scorsese - arcymistrz kina gangsterskiego, który jest także współproducentem „Zakazanego Imperium”. Warto dodać, że Scorsese wyreżyserował pilotowy odcinek serialu, kosztujący blisko 20 milionów dolarów.

Jak pisze Elżbieta Ciapara w tekście „Przemoc i korupcja”: „większość pieniędzy z pewnością poszła na scenografię, kostiumy i techniczną stronę przedsięwzięcia. Ambicją twórców serialu było bowiem realistyczne odtworzenie Ameryki lat 20. ubiegłego stulecia – czasów prohibicji i ostrych zmian społecznych”.  

Produkcja, której gwiazdą jest Steve Buscemi ma trafić na nasze sklepowe półki 27 stycznia – zapowiada dystrybutor, firma Galapagos. Więcej o „Zakazanym Imperium” w styczniowym numerze miesięcznika „Film”.

HBOPOLSKA Zakazane imperium - zwiastun

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.