Idee Leonarda C.

Ukazał się pierwszy od ośmiu lat album najsłynniejszego poety piosenki – Leonarda Cohena. Wszystkie 10 utworów na płycie „Old Ideas”porusza dylematy ludzkiej egzystencji – podążanie za niedoścignionymi celami, obsesję miłości, seksualność, utratę bliskiej osoby.

Jeden z najbardziej uduchowionych albumów w karierze artysty, „Old Ideas” skłania do przemyśleń, ale puszcza też oko do słuchacza: czasem pozwala sobie na stonowany żart, czasem żartuje wręcz z samego siebie ('Going Home').

Charakterystyczny baryton Cohena oraz melodyjne aranżacje przywołują na myśl ‘Ten New Songs’ (2001) – najpopularniejszy album Cohena z ostatnich dekad. W niektórych kawałach usłyszymy też dawno nie słyszaną gitarę akustyczną a nawet... banjo!

Prace nad ‘Old Ideas’ ruszyły pełną parą w styczniu 2011, choć część piosenek i tekstów powstała już przed paroma laty. Dwa utwory – ‘Darkness’ i ‘Lullaby’ nagrano oryginalnie w 2007 roku a ich wczesne wersje Leonard prezentował podczas ostatniej trasy koncertowej, także w Polsce.

Album wyprodukowali Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders i Dino Soldo, a w piosenkach oprócz Cohena, usłyszeć możemy m.in. Sharon Robinson (znaną właśnie m.in. z ‘Ten New Songs’) i The Webb Sisters. Projekt okładki i rysunki w książeczce do płyty są dziełem samego Cohena.

Justmusicwithlyrics Leonard Cohen - Going home - mp3 and lyrics from Old ideas 2012

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama