Krakowski Salon Poezji poświęcony Szymborskiej

Specjalne spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji poświęcone poezji zmarłej w środę Wisławy Szymborskiej odbędzie się w niedzielę w Tetrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Poezję Noblistki będzie czytać aktorka Teatru Studio w Warszawie Irena Jun.

Jak wyjaśnił PAP w piątek Piotr Wasilewski z krakowskiego teatru, niedzielne spotkanie zatytułowane "Portret kobiecy" dedykowane twórczości Szymborskiej zaplanowano już kilka tygodni temu.

"Nie przypuszczaliśmy, że 5 lutego ten Salon Poezji będzie pożegnaniem Pani Wisławy" - zaznaczył.

Na spotkaniu "Portret kobiecy" oprócz Ireny Jun wiersze poetki będą czytać także jej przyjaciele. Do udziału w salonie zaproszono: Leszka A. Moczulskiego, Ewę Lipską, Dorotę Segdę, Annę Polony, Jerzego Trelę, Krzysztofa Globisza, Michała Rusinka i Bronisława Maja. Na skrzypcach będzie im towarzyszyć Maria Wieczorek.

Gospodarzami spotkania będą jak zwykle: Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski, Józef Opalski i Bronisław Maj.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę w południe we foyer teatru. Spodziewając się dużego zainteresowania publiczności dyrekcja placówki na parterze gmachu przygotuje specjalny telebim i dodatkowe miejsca dla publiczności. Wstęp jest bezpłatny.

Przedstawiciele krakowskiej sceny przypomnieli, że w Teatrze im. Juliusza Słowackiego poezja Noblistki rozbrzmiewała wiele razy poczynając od sztuki "Koniec i początek" wystawionej na scenie Miniatura w 1995 roku. Jej wiersze wielokrotnie czytane były podczas spotkań Krakowskiego Salonu Poezji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja