Fronczewski i Pszoniak „na żywo” w Teatrze Telewizji

W poniedziałek 27 lutego o godz. 20.20 Teatr Telewizji przedstawi na żywo spektakl Teatru Współczesnego „Skarpetki, opus 124” w reżyserii Macieja Englerta z udziałem Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Pszoniaka. To drugi spektakl w cyklu Teatr Telewizji na żywo, który widzowie obejrzą również w Internecie.

„Skarpetki, opus 124", będzie równolegle emitowany na antenie TVP1 oraz w TVP HD w najwyższej jakości obrazu – Full HD. Widzów TVP HD czeka również dodatkowa atrakcja – podczas transmisji wprowadzone zostanie innowacyjne rozwiązanie Picture In Picture, które umożliwi symultaniczne „podglądanie" części spektaklu z drugiej kamery.

Podobnie jak w przypadku „Boskiej!", także i tym razem Telewizja Polska przygotowała specjalną ofertę dla widzów oglądających spektakl przez Internet. Na stronie  skarpetki.tvp.pl publiczność będzie miała możliwość zmiany miejsca na wirtualnej widowni. Do wyboru będą różne widoki z czterech kamer. Dodatkowo, fani dobrej sztuki i nowych technologii, którzy dysponują łączem o przepustowości powyżej 4 Mbps,  wszystkie widoki będą mogli podglądać na jednym ekranie jednocześnie za pomocą rozwiązania multiscreen.

„Skarpetki, opus 124”  to historia dwóch aktorów o różnych rodowodach scenicznych i silnych osobowościach, którzy mają już za sobą chwile sławy. Podejmują oni próbę powrotu na scenę. Przygotowują spektakl słowno - muzyczny według scenariusza napisanego przez jednego z nich, co z racji skrajnie różnych charakterów i doświadczeń życiowych bohaterów nie może się odbyć bez zgrzytów i zabawnych konfliktów.

Jest to współczesna sztuka Daniela Colas’a, która daje aktorom możliwość opowiedzenia o wzlotach i upadkach swojego zawodu. To portret dwóch starzejących się aktorów o kompletnie różnych temperamentach, systemach wartości i nastawieniu do życia, którzy wierzą, że przygotowywane przez nich  przedstawienie będzie ich szansą powrotu na szczyt. Poznając się w trakcie prób, odkrywają, że pod maskami, które przybierają, tak naprawdę są samotnymi, starzejącymi się ludźmi, których więcej łączy, niż dzieli...Obsada aktorska stanowi wyjątkowy walor spektaklu wyreżyserowanego przez Macieja Englerta i granego z ogromnym powodzeniem w warszawskim Teatrze Współczesnym.  

Spektakl Teatru Współczesnego „Skarpetki, opus 124” w reżyserii Macieja Englerta został uznany przez publiczność za najlepszy spektakl podczas Polkowickich Dni Teatru. Piotr Fronczewski, występujący gościnnie w przedstawieniu, został uhonorowany w kategorii - najlepszy aktor. Publiczność nagrodziła także Macieja Englerta w kategorii - najlepszy reżyser.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama