"Artysta" zwycięzcą tegorocznych Cezarów

Belgijsko-francuski film "Artysta" (The Artist) otrzymał w piątek w Paryżu najwyższą francuską nagrodę filmową - Cezara - za najlepszy film. Obraz ten wyróżniono także w pięciu innych kategoriach.

Jego reżyser Michel Hazanavicius został uznany za najlepszego reżysera. Z kolei Berenice Bejo za swoją rolę w "Artyście" została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki.

"Artysta", czarno-biały film pozbawiony dialogów, którego akcja rozgrywa się w Hollywood w okresie przejścia od filmów niemych do dźwiękowych, jest także jednym z głównych faworytów do amerykańskich nagród Oscara. Film uzyskał nominacje w 10 kategoriach. Rozdanie statuetek przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Podczas piątkowej ceremonii Cezara dla najlepszego aktora otrzymał Omar Sy za rolę w filmie "Intouchables" (Nietykalni).

Za najlepszy film zagraniczny francuska Akademia Sztuki i Techniki Filmowej uznała film "Rozstanie" w reżyserii Irańczyka Asghara Farhadiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama