Ks. Popiełuszko oczami Amerykanów

Amerykańscy filmowcy twierdzą, że historia bł. ks. Jerzego Popiełuszki jest poza Polską prawie nieznana. Chcą to zmienić i kręcą pełnometrażowy film dokumentalny o duchownym - informuje "Dziennik Polski".

Ostatnio filmowcy byli w Polsce, gdzie przeprowadzili wywiady z wieloma znanymi osobami, m.in. kard. Stanisławem Dziwiszem czy Katarzyną Soborak, która przez 28 lat współpracowała z ks. Jerzym, a obecnie prowadzi poświęcony mu ośrodek dokumentacji przy parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie.

Teraz Amerykanie wybierają się do Rzymu, gdzie będą nagrywać kolejne rozmowy.

Reżyser filmu Paul Hensler, do realizacji obrazu przymierzał się od ponad dekady. Jak stwierdza dziennik, o swoim zamiarze poinformował w 2001 r. Jana Pawła II i za pośrednictwem sekretariatu stanu otrzymał błogosławieństwo papieża.

Dokument powinien być gotowy już w październiku; twórcy chcą udostępnić go w tłumaczeniu na kilka języków. Premiera ma się odbyć w USA, Warszawie, Krakowie i Rzymie. Dokumentaliści pragną pokazać obraz również papieżowi Benedyktowi XVI.

«« | « | 1 | » | »»
 • piotrp
  10.03.2012 12:15
  Super pomysł. Już z niecierpliwością czekam na ten dokument, bo wielu dzisiejszym Polakom, dane było w tym czasie żyć i walczyć o wolność, mając takiego wspaniałego Przewodnika.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Więcej nowości