Nawrócony pasterz

W jaki sposób w całej ułomności swojej ludzkiej postaci św. Piotr coraz bardziej otwierał się na Ducha Świętego i dawał się Mu poprowadzić?

Nawrócony pasterz   Wydawnictwo Bernardinum „W cieniu jasnogórskiej ikony Matki Bożej, w ostatnich dniach roku kościelnego, dokładnie w tygodniu poprzedzającym uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, polscy biskupi gromadzą się na wspólne rekolekcje. Jak usłyszeliśmy w trakcie ubiegłorocznych rekolekcji, wszyscy, a więc i biskupi, potrzebujemy czasu, aby pogłębić naszą więź z Chrystusem, ponieważ to ona, ostatecznie, jest warunkiem owocnego pasterzowania.

Wybrane fragmenty Dziejów Apostolskich prowadziły nas od jerozolimskiego Wieczernika poprzez swoiste żniwa Ducha Świętego w popaschalnej Jerozolimie, do osobistego świadectwa Piotra o Jezusie i reakcji Apostoła wobec pierwotnej wspólnoty przeżywającej kryzys, aż po misyjne otwarcie i przeżycie w Samarii Zielonych Świąt pogan. W tych wszystkich wydarzeniach zaczerpniętych z życia pierwszego Apostoła odkrywaliśmy, w jaki sposób w całej ułomności swojej ludzkiej postaci św. Piotr coraz bardziej otwierał się na Ducha Świętego i dawał się Mu poprowadzić” - pisze bp. Wojciech Polak w przedmowie do książki „Nawrócony pasterz” księdza Krzysztofa Wonsa SDS.

Mieliśmy dla Państwa 5 egz. tej publikacji, ufundowanych przez Wydawnictwo Bernardinum. Nasze pytanie brzmiało następująco: którego dnia w Kościele katolickim wspominamy św. Piotra? Chodziło oczywiście o 29 VI. Książki otrzymują:

Katarzyna Soloch z Goczałkowic-Zdroju, Marcin Kaczyk z Wrocławia, Grzegorz Nowogrodzki z Lublina, Bartłomiej Biront z Zamościa oraz Danuta Ozga z Katowic

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama