Znajdą się w nim ciekawostki przyrodnicze, informacje topograficzne i historie związane z ciekawymi miejscami w górach.
Tatry z audioprzewodnikiem będzie można zwiedzać od połowy kwietnia.Jak powiedział PAP współtwórca tatrzańskiego audioprzewodnika, Łukasz Pęksa, na początek przygotowano wersje na trzy najpopularniejsze szlaki: do Morskiego Oka, Doliny Kościeliskiej oraz na Kasprowy Wierch dla oglądających góry z okna wagonika kolejki linowej. Audioprzewodnik będzie też dostępny dla zwiedzających Wielką Krokiew.
"Audioprzewodnik, czyli odtwarzacz ze słuchawkami, będzie można wypożyczyć na początku wybranego szlaku w specjalnych punktach dystrybucyjnych. Do urządzenia będzie dołączona mapka" - wyjaśnia Pęksa. Koszt wypożyczenia urządzenia będzie wynosił około 20 zł.
Informacje odtwarzane będą na razie w języku polskim. Później ma pojawić się także wersja angielska. "Turysta przemierzając wybrany szlak, będzie na kolejnych wskazanych na mapie etapach uruchamiał audioprzewodnik. W słuchawkach usłyszy głos lektora, który będzie opowiadał o otaczającej przyrodzie" - mówi Pęksa. W przygotowaniu jest już kolejna trasa - na Giewont.
Podobne audioprzewodniki są popularne w wielu miastach i muzeach na całym świecie. Z takim urządzeniem można zwiedzać m.in. Wenecję, Rzym, Pragę. Audioprzewodniki dostępne są również dla zwiedzających Wawel czy Zamek Królewski w Warszawie.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.