The Killers, Placebo i The Roots na Coke Live Festiwal

Zespoły The Killers, Placebo i The Roots będą gwiazdami tegorocznego Coke Live Music Festival 2012. Impreza odbędzie się 11 i 12 sierpnia w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

The Killers   João Santana__ / CC 2.0 The Killers
Formacja z Las Vegas będzie prezentowała w Krakowie swój najnowszy album
Jak poinformował Mikołaj Ziółkowski z firmy Alter Art organizującej imprezę ma ona nieco zmienioną formułę - festiwal rozpocznie się już w piątek 10 sierpnia od wydarzeń muzycznych w krakowskich klubach. Szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

The Killers formacja z Las Vegas będzie prezentowała w Krakowie swój najnowszy album. "Udało nam się doprowadzić do tego, że nowy materiał zespołu, który jest jednym z kilku najbardziej oczekiwanych w tym roku, zostanie zaprezentowany premierowo w Krakowie, na początek krótkiej, dość ekskluzywnej trasy europejskiej" - mówił Ziółkowski.

Specjalnie z USA do Krakowa przyleci hip - hopowa formacja The Roots. "Zespół gra w tym roku mało koncertów w Europie, ponieważ jest zaangażowany w realizację dużego programu telewizyjnego w Stanach Zjednoczonych" - powiedział Ziółkowski.

Drugiego dnia festiwalu wystąpi Placebo, zespół obecny na scenie muzycznej od 15 lat i mający w swym dorobku sześć albumów. Publiczność w Krakowie będzie miała szansę usłyszeć podczas koncertu materiał przygotowywany na kolejną płytę.

Dla fanów muzyki będzie działało w Krakowie pole namiotowe z 4 tys. miejsc. Jak zapewnił Ziółkowski bardzo zależy mu na tym, by festiwal nadal był organizowany w Krakowie. "Mam nadzieję, że wizja Krakowa, który chce być miastem na poziomie Barcelony, Paryża i Londynu i innych kreatywnych ośrodków kulturalnych będzie dominująca. Chcę, żeby ta impreza odbywała się w Krakowie, bo tu powstała" - powiedział Ziółkowski.

Dyskusja o losach wielu krakowskich imprez kulturalnych rozgorzała w tym roku po cięciach w budżecie Krakowa i zmniejszeniu budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

TheKillersVEVO The Killers - Human

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama