Dźwięki Północy

Festiwal Muzyki Inspirowanej Folklorem "Dźwięki Północy" prezentuje najwybitniejszych artystów, reprezentantów muzyki tworzonej z inspiracji folklorem basenu Morza Bałtyckiego, niezwykle różnorodnej stylistycznie, a zarazem jednoznacznie określającej poszczególne idiomy kulturowe.

Dźwięki Północy   mat. prasowy Festiwal, organizowany co 2 lata, przez Nadbałtyckie Centrum Kultury jest jedyną imprezą w Polsce, która koncentruje się na prezentacji muzyki folkowej z obszaru Skandynawii, państw bałtyckich, Niemiec oraz oczywiście Polski. Dzięki niecodziennej tematyce oraz swojemu oryginalnemu klimatowi Festiwal zajmuje stałe miejsce w kalendarzu zarówno największych i najistotniejszych imprez folkowych w kraju, jak i wśród znaczących imprez trójmiejskich.

31. Festiwal „Dźwięki Północy” odbędzie się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia 2012 r., złożony jest z pięciodniowych warsztatów tanecznych i instrumentalnych oraz trzech dni koncertowych. Tegorocznym motywem przewodnim imprezy są instrumenty – akordeon i skrzypce oraz ich rola w muzyce tradycyjnej. W bogatym programie Festiwalu znaleźli się artyści prezentujący specyficzne i niezwykłe podejście do akordeonu – od tradycyjnego po awangardowe.

Szczegółowe informacje i program imprezy na www.dzwiekipolnocy.pl. Wśród gwiazd festiwalu Antti Paalanen:

3Rusakko Antti Paalanen - Jump, Folklandia 7.1.2011

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Reklama

Reklama