Zaz-kakująca Zaz

Francuska wokalistka Zaz wystąpi w niedzielę w Teatrze Letnim w Szczecinie. Muzyka, jaką wykonuje to mieszanka jazzu i soulu wzbogacona niekiedy folkiem. Wokalistka dysponuje oryginalnym głosem z charakterystyczną chrypką.

Zaz swoje piosenki śpiewa po francusku. Jest spontaniczna i obdarzona poczuciem humoru, znane są koncerty, na których występowała w dwóch trampkach o różnych kolorach.

Jak powiedział w rozmowie z PAP Dariusz Startek, organizator koncertu, Zaz daje pełne energii koncerty. "To jest wulkan. Podczas swoich koncertów nie biega po scenie, to jest wręcz sprint".

W 2009 r. wokalistka wygrała francuski konkurs Tremplin Generation France Bleu/Reservoir. Sukces ten umożliwił jej nagranie debiutanckiej płyty. Promująca go piosenka "Je veux" stała się przebojem w wielu krajach. Album był również w Polsce jedną z najczęściej kupowanych płyt.

Koncerty Zaz wypełniają sale koncertowe w całej Europie. Początki kariery wokalistki to spontaniczne występy w małych klubach czy po prostu na ulicach, gdzie zdarzało się jej występować tylko z towarzyszeniem akustycznej gitary i kontrabasu.

W niedzielę przed szczecińskim koncertem wokalistka spotka się ze swoimi fanami.

Koncert Zaz odbędzie się ramach festiwalu Szczecin Music Fest 2012. Podczas tegorocznej edycji wystąpiła już Selah Sue, Lizz Wright i Leszek Możdżer. Pod koniec lipca pierwszy raz w Polsce wystąpi Melody Gardot, odwołująca się do takich gatunków jak swing, jazz i brazylijska bossa nova.

Bardielpol Zaz - Je veux (Studio version, HD)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama