Nowa płyta Diany Krall

"Glad Rag Doll", najnowszy krążek kanadyjskiej wokalistki i pianistki jazzowej Diany Krall, trafi do sklepów 2 października. W listopadzie piosenkarka wystąpi w Warszawie, Gdyni i Wrocławiu.

Nowa płyta kanadyjskiej wokalistki będzie miała swoją światową premierę 2 października. "Glad Rag Doll" zawierać będzie 13 utworów, m.in. "Just Like a Butterfly That's Cought in the Rain", pochodzący z 1927 roku. W oryginale piosenkę wykonywała Annette Hanshaw.

"Słuchałam jej zanim poznałam Carmen McRae i Ernestine Anderson. Uwielbiam sposób jej śpiewania. To moja ulubiona piosenka, nie zamierzam jednak brzmieć na nowej płycie jak dawne artystki. Bardziej chodzi o historię, którą staram się w tych utworach opowiedzieć" - napisała na swojej stronie internetowej piosenkarka.

Krall rozpoczęła naukę gry na pianinie w wieku 3 lat. Gdy skończyła 15, śpiewała w lokalnych restauracjach. Wyjechała z Kanady, otrzymawszy stypendium naukowe do Berklee School of Music w Bostonie. Zadebiutowała w 1993 roku albumem "Stepping Out", lecz dopiero jej trzeci krążek "All for You" (1996) przyniósł jej światowy sukces. Kolejna płyta - "When I Look in Your Eyes" - sprzedała się w milionie egzemplarzy i uzyskała nominację do nagrody Grammy w kategorii "Album roku".

We wrześniu 2001 roku piosenkarka nagrała w Paryżu koncertową płytę. Krążek "Diana Krall - Live in Paris", na której znalazły się także interpretacje utworów Joni Mitchell i Billy'ego Joela, okazał się jedną z lepiej sprzedających się pozycji w kategorii jazzowego wokalu.

Krall występowała m.in. z Rayem Charlesem, Tonym Bennettem i Hankiem Jonesem. "Glad Rag Doll" jest 13. krążkiem Kanadyjki.

W ramach trasy koncertowej promującej płytę "Glad Rag Doll" Krall wystąpi z trzema koncertami w Polsce. 11 listopada zagra w warszawskiej Sali Kongresowej, 15 listopada w Gdyni, a dzień później we Wrocławiu.

Po raz ostatni artystka była w Polsce w 2009 roku. Promując płytę "Quiet Nights" wystąpiła w Warszawie, Zabrzu i Wrocławiu.

DianaKrallVEVO Diana Krall - Wide River To Cross (Lyric Video)

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama