Koziołek Matołek oprowadza wirtualnie

O XVII-wiecznej Akademii Rakowskiej, marmurowych żłobach w stajniach zamku w Ujeździe i wielu innych ciekawostkach świętokrzyskiego można dowiedzieć się z gry internetowej "Zaczarowana kraina".

Po mapie regionu z rysunkami najciekawszych turystycznie miejsc w świętokrzyskim biega Koziołek Matołek. Kiedy trafi do wybranej przez grającego miejscowości najpierw opowiada o niej, a potem odpowiada na trzy quizowe pytania. Najlepsi mogą zebrać nawet 100 punktów zanim razem z koziołkiem trafią do Pacanowa.

"Gra internetowa to rozwinięcie gry planszowej, która już region promuje. Ma służyć zabawie i nauce, a równocześnie zachęcać do odwiedzenia poznanych dzięki koziołkowi miejsc" - powiedział PAP dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Jacek Kowalczyk.

Grę w wersji planszowej otrzymały szkoły podstawowe z regionów sąsiadujących z województwem świętokrzyskim. Jej wersja internetowa nadaje się do zabawy na lekcjach z tablicą interaktywną. I na takie wykorzystanie władze województwa świętokrzyskiego także liczą, bo zabawa zawiera informacje czasem ciekawsze niż przewodniki po regionie.

"Gra jest już dostępna w wersji testowej na stronie www.e-swietokrzyskie.pl/gra/public_html. Planujemy podwieszenie jej na wszystkich regionalnych stronach internetowych. Liczymy też na zainteresowanie nią wszystkich, którzy planują wycieczki w Góry Świętokrzyskie" - dodał Kowalczyk.

Opracowanie gra "Zaczarowana kraina" kosztowała samorząd województwa 15 tys. złotych. To trzeci w ciągu ostatnich dwóch lat projekt tego typu. W sieci można już zagrać w "Magiczne Świętokrzyskie" oraz w "Magiczne przygody na szlaku świętokrzyskich legend".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama