Marillion już niebawem

Znany zespół Marillion, który istnieje od ponad 30 lat i nagrał w sumie 17 płyt, zagra w listopadzie w Hali Orbita we Wrocławiu.

Jak poinformowała PAP Anna Pupin, rzeczniczka prasowa wROCKfest, organizatora koncertu, na występie zespołu, oprócz najsłynniejszych utworów Marillion, będzie można usłyszeć kawałki z ich ostatniej płyty.

Pupin przypomniała, że ostatni raz zespół grał w Polsce pod koniec lat 80-tych. "Starsi fani zespołu pamiętają zapewne występy Marillion w Gdańsku, Zabrzu i w Poznaniu w 1987 r. Były to jedne z najbardziej wyczekiwanych w Polsce wydarzeń muzycznych lat 80-tych i miały wpływ na ukierunkowanie rockowych fascynacji Polaków" - mówiła Pupin.

Według rzeczniczki Marillion jest jedną z niewielu kapel, które przez lata istnienia zachowały swój charakterystyczny styl i nie uległy pokusie przypodobania się publice. "To właśnie dzięki swej bezkompromisowości ich utwory są wciąż aktualne, przywoływane przez starsze pokolenia i jednocześnie atrakcyjne dla odbiorców młodszych" - mówiła.

Pierwszym wokalistą zespołu był Fish. Jego charakterystyczny śpiew od początku wzbudzał zainteresowanie. Fish nagrał z zespołem cztery płyty, w tym słynne "Fugazi" i "Misplaced Childhood".

Ostateczny skład grupy uformował się jednak w 1988 r., kiedy miejsce Fisha zajął Steve Hoghart. "Wspólnie z pozostałymi członkami wokalista na nowo określił brzmienie Marillion, jak poprzednio będące wyrazem antykomercyjnego nastawienia. Idąc na przekór modom, zespół stał się prekursorem rocka neo-progresywnego" - mówiła Pupin.

W 1999 r. Marillion założył własną wytwórnię płytową Intact. Zyskał w ten sposób pełną autonomię w procesie pisania i rejestrowania utworów. Zespół istnieje od ponad 30 lat, wciąż wydaje albumy i single, nieustannie koncertuje.

tonijua73 Marillion - Beautiful

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama