Czeski kardynał na targach

Już tylko dziesięć dni pozostało do 16. Targów Książki w Krakowie.

Największa w kraju impreza branży wydawniczo-księgarskiej ruszy 25 października i potrwa przez cztery dni. Do stolicy Małopolski co roku przyjeżdża blisko 400 autorów i pół tysiąca wydawców, a ponad 30 tys. odwiedzających chce rozmawiać wyłącznie o książkach.

W tym roku gośćmi imprezy będą m.in.: Władysław Bartoszewski, ks. Adam Boniecki, Wanda Chotomska, Krzysztof Daukszewicz, Anna Dymna, Julia Hartwig, ks. Michał Heller, Katarzyna Herbert, Szymon Hołownia, o. Leon Knabit, Zuzanna Kurtyka, Piotr Legutko, Roma Ligocka, Ewa Lipska, Wojciech Mann, Dorota Masłowska, Beata Pawlikowska, Tomasz Terlikowski, Jerzy Trela, Krzysztof Varga, Danuta Wałęsa, ks. Wojciech Węgrzyniak, Martyna Wojciechowska.

Z Czech przyjedzie kard. Dominik Duka – jedna z najwybitniejszych postaci tamtejszego Kościoła. Kiedyś kreślarz w fabryce, „nielegalny ksiądz” w podziemiu i bliski przyjaciel Vacláva Havla. Języka polskiego nauczył się z Radia Wolna Europa, do Polski przez góry przeprowadzali go przemytnicy traktorów. W 1998 r. został biskupem, w 2010 metropolitą w Pradze, a dwa lata później kardynałem. Wywiad-rzeka z nim, zatytułowany „Tradycja jest wyzwaniem”, ukazał się właśnie nakładem wydawnictwa W Drodze. Spotkanie z bohaterem książki odbędzie się 25 października o godz. 20.00 w kapitularzu klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama