Joey i Andy

Wydawnictwo Vocatio wznowiło niedawno serię o przygodach mrówki Andy.

Pierwszym z ośmiu tomików, za którymi stoją Gerald O'Nan, Lawrence W. O'Nan i Norman McGary, jest "Andy w niebezpieczeństwie". Tytułowy bohater jest mrówczym filozofem, czyli kimś, "komu przychodzą do głowy naprawdę ważne myśli".

Zaprzyjaźnia się on z chłopcem o imieniu Joey, który dzięki jego wskazówkom dojdzie m. in. do wniosku, że każdy jest odpowiedzialny za swoje czyny i sam musi "decydować o tym, co jest dobre, a co złe, bez względu na to, co będą mówić inne dzieci".

Joey zostanie także widzem nieprawdopodobnego meczu, który rozegrają ze sobą dwie mrówcze drużyny piłkarskie, a gdy sprawy nieco się skomplikują i Andy znajdzie się w niebezpieczeństwie, zaniepokojony chłopiec zauważy:

- Mama powtarza zawsze, że Bóg troszczy się nawet o wróble; miałem nadzieję, że dba także o mrówki.

Rzecz jasna wszystko skończy się dobrze, a Andy i Joey spotkają się w kolejnych zeszytach, w których m.in. odkryją tajemnicę pewnego starego domu, znajdą się w pułapce, czy też przeżyją przygodę w cyrku.

***

Miałem dla Państwa egzemplarz książeczki "Andy w niebezpieczeństwie". Dorzuciłem do niego także koszulkę portalu Wiara.pl i inne wiarowe gadżety. Zadanie konkursowe było następujące: prosiłem o przesłanie biblijnego cytatu, w którym pojawiają się mrówki. Nagrody otrzymuje:

Marianna Chachaj z Lublina

Gratuluję, zestaw prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama