Eddie Henderson przyjedzie do Polski

Znany nowojorski jazzman Eddie Henderson przyjedzie do Polski. 6 grudnia poprowadzi warsztaty muzyczne i da koncert w Akademii Muzycznej w Krakowie. W kolejnych dniach zagra też w Przemyślu, a potem na Ukrainie: w Łucku i we Lwowie.

NOQTURNER Eddie Henderson - Beyond Forever

Podczas warsztatów, amerykański muzyk, który jest także profesorem uczelni artystycznej Juilliard School w Nowym Jorku, wygłosi wykład "Oddychanie jako zasadniczy aspekt frazowania i kształtowania indywidualnego brzmienia". Poprowadzi też zajęcia praktyczne dla studentów. Warsztaty w Akademii Muzycznej są otwarte dla wszystkich chętnych.

Nowojorski trębacz zagra w towarzystwie Tomka Grochota (bębny), ale też muzyków: Macieja Sikały (saksofon), Dominiki Wani (fortepian) i Maxa Muchy (kontrabas), tworząc grupę Tomek Grochot Quintet. W repertuarze koncertu znajdą się kompozycje Grochota z nagranego z udziałem Hendersona albumu "My Stories".

7 grudnia Eddie Henderson, wraz z grupą Tomek Grochot Quintet, pojedzie do Przemyśla, a w kolejne dni na Ukrainę, gdzie wystąpi w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Jazz Bez.

Eddie Henderson urodził się w 1940 r. w Nowym Jorku. Należy do najbardziej rozpoznawalnych trębaczy i kompozytorów jazzowych. Oprócz muzyki studiował także zoologię i medycynę. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu płyt. Prowadzi zajęcia w wyższej uczelni artystycznej Juilliard School w Nowym Jorku.

Amerykański artysta występował już z polskimi jazzmanami. Współpracował m.in. z Jarkiem Śmietaną i Andrzejem Cudzichem. W 2001 r. nagrał z Leszkiem Kułakowskim album "Baltic Wind". Od kilku lat koncertuje jako trębacz z Tomek Grochot Quintet.

Tomasz Grochot, perkusista i kompozytor jazzowy, urodził się w 1974 r. w Krakowie i tu ukończył Akademię Muzyczną.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama