Królowa śniegu

Zimowa opowieść rozgrzewa serca milionów dzieci i dorosłych na całym świecie już od 1845 roku.

"Królowa śniegu" została napisana przez genialnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena (1805 -1875). Fabuła opowieści jest tak dobrze
znana, że zamiast krótkiego streszczenia najlepiej oddać głos samemu autorowi, którego słowa tak pięknie zilustrował na okładce Yerko:

- "Królowa śniegu" była piękna i zgrabna, ale cała z lodu, z olśniewającego, błyszczącego lodu; a jednak żyła: oczy patrzały jak dwie jasne gwiazdy, lecz nie było w nich spokoju ani wytchnienia. Skłoniła się do okna i skinęła ręką.

Vladyslav Yerko urodził się w 1962 r. w Kijowie, gdzie studiował na Ukraińskiej Akademii Poligraficznej. Pierwsze siedem lat życia spędził z babcią w pięknej wiosce Pirniv, co odcisnęło niezatarte piętno na wrażliwości artysty.

Zdobywca wielu nagród na prestiżowych targach sztuki i książki, między innymi Grand Prize Ukraińskiej Książki Roku 2000 za ilustracje do Królowej Śniegu. W 2002 roku otrzymał tytuł najlepszego artysty przyznany przez Moscow Review of Books. Laureat amerykańskej nagrody Anderson House Foundation z 2006 roku.

Ilustrował między innymi "Podróże Guliwera", "Alicję w krainie czarów", a także tomy Harry'ego Pottera i książki Paulo Coelho.

Ten ostatni powiedział o zilustrowanej przez Yerko "Królowej śniegu"' tak:

- To prawdopodobnie najbardziej niezwykła książka dla dzieci, jaką widziałem...

***

Wydawnictwo M ufundowało dla naszych Czytelników 3 egz. niniejszej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam biblijnego fragmentu, w którym mowa o śniegu. Książki otrzymują:

Józef Anioł z Tarnowa, Sylwia Wiśniewska z Żyrardowa oraz Tomasz Marek -z Dąbrowy Tarnowskiej

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama