Święta po latynosku

W niedzielę 9 grudnia Latynosi mieszkający w Małopolsce zaprezentują mieszkańcom Krakowa swoje tradycyjne zwyczaje Bożonarodzeniowe, połączone z degustacją potraw.

O godz. 14.30 spotkają się na mszy św. w języku hiszpańskim w bazylice franciszkanów, po której zespół Kantu poprowadzi przez skwer przy Franciszkańskiej korowód wędrowców, szukających dachu nad głową dla Nowonarodzonego.

W Auli bł. Jakuba w klasztorze franciszkanów dzieci ze szkoły BISC przedstawią jasełka. Tam też przyjdzie św. Mikołaj i tam też będzie uwielbiana przez dzieci „piñata” (Wielka kolorowa kula wypełniona słodyczami uzbrojona w siedem kolców. Kula symbolizuje szatana, a kolce siedem grzechów głównych. Jej rozbicie to symboliczne zniszczenie zła – przyp. red.).

Ponadto przedstawiciele różnych krajów Ameryki Środkowej i Południowej opowiedzą o swoich narodowych zwyczajach Bożonarodzeniowych.

Na koniec organizatorzy zaplanowali pokaz szopek i degustację latynoskich, świątecznych potraw.

Podczas Fiesty będzie można wygrać: kursy języka hiszpańskiego, angielskiego, salsy, kolację w restauracji argentyńskiej, bilet na sylwestra, książki i rzeźby z Afryki. Dochód w całości przeznaczony będzie na zakup leków dla dzieci z misyjnego szpitala franciszkanów w Kakooge w Ugandzie (Afryka).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.