Jak być Aniołem?

Chyba każdy z nas miał kiedyś wrażenie, że jakiś człowiek – kolega, koleżanka, współpasażer w pociągu – okazał się naszym dobrym aniołem.

Książka "Jak być Aniołem" jest rodzajem poradnika dla kierowników duchowych, czy też terapeutów o inspiracji chrześcijańskiej. Może też służyć jako pomoc dla osób w przełomowych sytuacjach życiowych.

Książka zajmuje się towarzyszeniem duchowym i psychicznym ludziom w pełni życia, doświadczającym kryzysów wzrostu. Autorka pozwala się w niej prowadzić poprzez postać archanioła Rafała z Księgi Tobiasza.

Księga Tobiasza stanowi strukturę nośną recenzowanego dzieła. Relacja, jaka rodzi się pomiędzy członkami rodziny Tobiasza i tajemniczym Azariaszem (archaniołem Rafałem), jest dla autorki paradygmatem kierownictwa duchowego i terapii.

Analizując poszczególne sytuacje egzystencjalne i wydarzenia z życia Tobiasza - ojca, Tobiasza - syna ukazuje kolejne etapy procesu dojrzewania człowieka i typowe sytuacje kryzysowe, które na tej drodze spotyka. Każdy etap analizuje od strony psychologicznej i ilustruje bogato przykładami z własnej praktyki terapeutycznej, i - co zaskakujące - również z własnego życia, tak że chwilami ma się wrażenie dzielenia się nie tylko wiedzą i doświadczeniem, ale własnym życiem.

Wydawnictwo WAM ufundowało dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Zadanie konkursowe było następujące: prosiliśmy o przesłanie nam biblijnego cytatu, którym mowa o stróżu. Książki + koszulki Wiara.pl otrzymują:

Ela Smyk z Wrocławia, Monika Krysiak z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Mariusz Łapiński z miejscowości Łapy

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
  • uczennica6
    13.01.2013 14:16

    Nigdzie w Piśmie Świętym nie ma napisanego, że Anioły mają skrzydła. Zastanawiam się dlaczego ludzie wymyślili ten rodzaj poruszania się dla Istot Bożych. Czy Bóg nadał Im skrzydła jak ptakom? Czy może nie wiedział, a może raczej nie chciał by poruszali się jak ludzie? Przyszli ludzie? Z oświecenia nad czytaniem Pisma Świętego Duch Święty rozwiewa moją wątpliwość. Anioły to Istoty poruszające się identycznie jak ludzie tylko że są duchami. Oznacza to, że nie potrzebują skrzydeł ale potrzebne są im nogi by mogli schodzić na Ziemię, by mogli wykonywać różne zadania zlecane przez Boga. Gdyby nie mieli nóg zapewne też by się poruszali siłą ducha ale Bóg nie chciał im odbierać nóg dlatego, że każda Istota posiadająca duszę musi posiadać nogi. Anioł jest sam w sobie i Istotą i Duszą, więc ma tylko nogi, które służą mu do poruszania się. Innego wariantu nie ma. Na okładce - Anioły w bajkowym widzeniu.

Komentowanie dostępne jest tylko dla .