Duszpasterstwo, superwizja i...

Poszukiwanie zaufania w życiu. Od czasów Chrystusa duszpasterstwo chrześcijańskie wie, jak radzić sobie z zagrożeniami.

Książka Helmuta Weissa jest efektem wielu lat doświadczeń autora z prowadzonych przez niego szkoleń duszpasterskich w Niemczech, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji oraz w innych krajach.

Zdaniem autora punktem wyjścia w duszpasterstwie jest przezwyciężanie różnorodnych zagrożeń życiowych. Od czasów Chrystusa duszpasterstwo chrześcijańskie odpowiada na nie poszukiwaniem zaufania w życiu. To ono jest zadaniem i celem duszpasterstwa jako pomocy ludziom doświadczającym życiowej niepewności.

Książka opisuje pracę nad relacjami, której centrum stanowi komunikacja jako środek duszpasterstwa. Wprowadza w podstawy superwizji pastoralno-psychologicznej oraz psychologii pastoralnej.

- Niewątpliwie lektura książki będzie sposobnością do skorygowania często mylnych wyobrażeń na temat tego, czym powinno być i czym jest duszpasterstwo - czytamy w przedmowie ks. dr. Adriana Korczagi.

Urodzony w 1942 r, Helmut Weiß to teolog, ksiądz, trener superwizji w niemieckim Towarzystwie Psychologii Pastoralnej, pomysłodawca i przewodniczący Society for Intercultural Pastoral Care and Counselling (SIPCC). Od 1986 r. jest organizatorem Międzynarodowych Seminariów Duszpasterstwa i Poradnictwa Międzykulturowego.

***

Wydawca książki - oficyna Warto - ufundowała dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Pytanie konkursowe było następujące: jaką zachętę przekazał duszpasterzom św. Piotr w swym Pierwszym Liście? Spośród osób, które przesłały nam odpowiednie cytaty lub omówienia tego fragmentu Pisma Świętego wylosowaliśmy następujące:

Elżbietę Grabowską z Warszawy, Sławę Sowę z Radomia oraz Michała Mikołajczyka z Siemianowic Śląskich.

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .