Historie pałacowe

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek oraz Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu "Śląsko – Zagłębiowskie rozmówki okazjonalne".

O jednym z najpiękniejszych pałaców przemysłowców z końca XIX wieku i wieloletniej renowacji obiektu oraz historii rodziny Dietlów w Sosnowcu, opowie Ryszard Szymonowicz - generalny konserwator i pełnomocnik właściciela w Pałacu Dietla.

Uzupełnieniem prelekcji będzie pokaz archiwalnych zdjęć pałacu oraz filmu promocyjnego, przygotowanego przez Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu (ul. Warszawska 3/20).  Wstęp wolny.

„Śląsko – Zagłębiowskie rozmówki okazjonalne” to nowy cykl spotkań o tematyce regionalnej, realizowany przez Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek we współpracy z Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Spotkania, zaplanowane na przemian w siedzibach obu organizatorów, stawiają sobie za cel tworzenie i wzmacnianie współpracy pomiędzy Śląskiem i Zagłębiem, a przede wszystkim stworzenie przestrzeni do debaty publicznej na temat tożsamości regionalnej.

W ramach "rozmówek"” uczestnicy będą mieć okazję do podjęcia rozmowy na tematy związane z historią oraz kulturą obu sąsiadujących regionów.

Kolejne spotkanie "Nazwy obiektów topograficznych - ulic, rond, placów...Jakie są postulaty społeczne a jaka praktyka?" odbędzie się 27 lutego o 16.30 w Sali Grudniowej CKK.

Prowadzenie: Wanda Rajman - dziennikarka, znawczyni mediów.

Koordynatorzy: Paweł Graja (z ramienia CKK), pawel.graja@ck.art.pl, Ewa Gajewska (z ramienia CIM w Sosnowcu), cim@um.sosnowiec.pl.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama