Otwarto Most Zakochanych

W Tarnowie otwarto Most Zakochanych. Przybyłe pary zakochanych powiesiły na nim kłódki jako symbole wiecznej miłości i udały się na spacer "Ścieżką zakochanych w Tarnowie".

Zakochani, wśród których były też małżeństwa z wieloletnim stażem, otrzymali również zaproszenia na romantyczną kolację.

Most Zakochanych przebiega nad potokiem Wątok i łączy ulicę Szewską z ulicą Przesmyk w Tarnowie. Jest integralną częścią odnowionych bulwarów wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej, które po renowacji stały się wizytówką miasta.

Zabawę zorganizowało radio RDN Małopolska wraz ze Stowarzyszeniem Kanon, które było pomysłodawcą projektu "Zakochani w Tarnowie".

"Chcemy rozpocząć w Tarnowie zwyczaj zawieszania kłódek na moście. Każde z większych miast już takie mosty posiada. W Tarnowie jeszcze takiego nie było, więc było naturalną rzeczą, że ten pomysł przyszedł nam do głowy" - powiedział koordynator projektu "Zakochani w Tarnowie" Dariusz Snopkowski ze Stowarzyszenia Kanon.

Jak dodał, "Most Zakochanych jest jednym z elementów ścieżki dla zakochanych w Tarnowie". Ścieżka ma być nową atrakcją przygotowywaną przez "Zakochanych w Tarnowie" dla wszystkich mieszkańców i turystów odwiedzających Tarnów. Będzie prowadzić przez wyjątkowe i najbardziej urokliwe miejsca.

"Zakochani w Tarnowie" to trzyletni projekt, zapoczątkowany przez stowarzyszenie Kanon i realizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i lokalnymi firmami. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę mieszkańców na nowe zwyczaje i rytuały dla zakochanych odwiedzających ich miasto. Ich zdaniem, dzięki temu Tarnów zyska na atrakcyjności jako miasto odwiedzane przez bliskich sobie ludzi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama