Atoms for Peace

20 lipca w Poznaniu wystąpi grupa Atoms for Peace, nowy zespół lidera Radiohead Thoma Yorke'a. Koncert odbędzie się w ramach Malta Festival Poznań.

XLRecordings Atoms For Peace - Judge Jury and Executioner

Tematem wiodącym tegorocznego Malta Festival Poznań, który odbędzie się między 24 a 29 czerwca 2013 roku, będzie relacja człowiek-maszyna. Atoms for Peace zagra na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

"Thom Yorke już po raz drugi przyjeżdża do Poznania na zaproszenie Malta Festival Poznań - cztery lata temu był tu z Radiohead na zorganizowanym przez nas na zlecenie miasta koncercie z cyklu Poznań dla Ziemi. Teraz, razem z kolegami ze swojej nowej formacji, zagra pierwszy w Polsce koncert promujący debiutancki album Atoms for Peace - +Amok+" - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa festiwalu Anna Reichel.

W skład grupy wchodzą ponadto Flea z Red Hot Chilli Pepers, długoletni producent Radiohead Nigel Godrich, perkusista Joey Waronker, znany ze współpracy m. in. z R.E.M. oraz brazylijski instrumentalista Mauro Refosco, który wcześniej grał m.in. z Davidem Byrnem i Brianem Eno.

Grupa powstała w 2009 r. "Amok", debiutancki album zespołu ukazał się pod koniec lutego tego roku. Jak przypomniała Anna Reichel, płyta zebrała doskonałe recenzje i w tydzień po wejściu na rynek zajęła piąte miejsce w zestawieniu Official UK Albums Top 100.

Inną gwiazdą która wystąpi w ramach tegorocznej edycji poznańskiego festiwalu będzie niemiecka gwiazda muzyki elektronicznej, zespół Kraftwerk. Koncert zaplanowano na 28 czerwca, będzie to pierwszy i jedyny występ 3D tej grupy w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Reklama

Reklama