McCartney w Warszawie

Paul McCartney po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Koncert słynnego muzyka odbędzie się 22 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach światowego tournee "Out There!". Artysta obiecuje wykonać utwory ze swej solowej dyskografii i również przeboje The Beatles.

Paul McCartney wkracza w 2013 rok w pełni sił. Bijąca rekordy popularności trasa "On The Run!", przebojowy album "Kisses On The Bottom", zasłużone miejsce w Alei Gwiazd w Hollywood, występy podczas Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety II i Ceremonii Otwarcia Olimpiady potwierdzają wysoką klasę tego muzyka - zapowiadają koncert w Warszawie jego organizatorzy z Live Nation.

Podczas koncertu, który ma trwać trzy godziny, "najwspanialsze momenty muzyki pięćdziesięciu lat odżyją na nowo". Paul McCartney wykona nie tylko przeboje ze swojej solowej kariery, ale sięgnie też po utwory z katalogu swoich byłych zespołów: Wings i The Beatles.

Paul McCartney urodził się w 1942 r. w Liverpoolu w Anglii. Kompozytor, multiinstrumentalista i piosenkarz, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego. Jeden z czwórki najsłynniejszej w historii muzyki popularnej grupy - The Beatles. Razem z Johnem Lennonem tworzyli spółkę kompozytorską, która odniosła największy sukces w historii muzyki i miała inspirujący wpływ na innych twórców. Po rozpadzie zespołu The Beatles wraz z żoną, Lindą McCartney, założył zespół Wings. Po jego rozwiązaniu kontynuował karierę solową.

Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Dwukrotnie wprowadzony został do Rock and Roll Hall of Fame - w 1988 wraz z The Beatles i w 1999 jako artysta solowy. 3 czerwca 2010 r. za całokształt twórczości w dziedzinie muzyki popularnej z rąk prezydenta USA Baracka Obamy odebrał nagrodę im. Gershwinów przyznawaną przez Bibliotekę Kongresu Stanów Zjednoczonych.

PAULMCCARTNEY 'With A Little Luck' - PaulMcCartney.com Track of the Week

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama