Wróć się i stań w rodzinie kimś!

"Możesz zniszczyć wszystko w marny pył, nie opuszczaj ich potrzebują byś był. Ojcowie dziś krzywdzą robiąc krok w tył, bojąc się być blisko dziecięcych chwil". Mocne słowa z najnowszego utworu "Nie opuszczaj ich" rapera Bęsia, to część kampanii na rzecz odpowiedzialnego ojcostwa i przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dzieci.

O tym, o czym nie mówi się głośno. O tym, co ważne. O prawdziwym życiu. O zwykłych ludziach i ich słabościach. Dziś premiera Teledysku Bęsia - „Nie opuszczaj ich”. Utwór promuje jego najnowszy mixtape pt. ‘Antidotum’. Teledysk jest zarazem elementem wspólnego przedsięwzięcia artystyczno- społecznego "Nie opuszczaj mnie i szanuj moją mamę" zorganizowanego przez Centrum Praw Kobiet oraz artystę z Jeleniej Góry.

Oficjalnie Bęsiu Bęsiu - Nie opuszczaj ich feat. Nicola (Official Video) (prod. Zdolny)

„Nie opuszczaj ich” jest utworem, który przełamuje tabu, jakim jest problem rozbitych rodzin. To szczery apel, który artysta z Jeleniej Góry kieruje do swoich słuchaczy. Bęsiu nie boi się mówić o tym, co trudne. O miłości, tej pozbawionej egoizmu, tej bezinteresownej. O odpowiedzialności za życie drugiego człowieka. Jego rymy po raz kolejny łamią konwenanse. Muzyka jest szczera, a przekaz prosty – to rodzina jest wartością, o którą w naszych czasach trzeba toczyć walkę. Utwór zachęca ojców do powrotu do domów. Pokazuje jak ogromnym błędem może być odrzucenie i porzucenie własnego dziecka.

"Ciało z twojego ciała, krew z twojej krwi, 
bezczelnie zostawiasz, by spokojnie żyć,
tchórza zagranie, spójrz na jej łzy, 
wrzeszczy w obawie: nie rób tego mi. 

Kochasz pożądanie poczuj ten wstyd,
dziecka wołanie: gdzie tata znikł,
samo przy matce pragnie byś był,
kartka po kartce odlicza dni.

Masz serce bezwładne bez miłości krzty,
egoizm je zżarł czy poruszy nim,
wróć się i stań w rodzinie kimś ,
boisz się, walcz! nie zostawiaj ich.

Rodzina to skarb, miłości nić,
nie możesz tak iść i zostawić ich,
bez ciebie to kwiat co zaczyna gnić,
rozpali żar, gdy się tylko tli.

Dziecko to szczęście, ogromny dar,
zmień to podejście,
biegniesz pod wiatr (...)"

Problem porzucania kobiet w ciąży i z małymi dziećmi jest w Polsce coraz bardziej palący - zwraca uwagę Centrum Praw Kobiet. Samotne matki wychowują dziś w naszym kraju już około 1,5 miliona dzieci. "Myślę, że powodem często jest egoizm mężczyzn, niechęć do brania odpowiedzialności za swoje czyny, niedojrzałość" - mówi raper. "Łatwiej jest opuścić kobietę, niż zmagać się wspólnie z problemami i obowiązkami" - czytamy na stronie CPK.

Organizacja wskazuje, że jak wynika z badań socjologów, po rozpadzie związku około 60 proc. polskich mężczyzn nie spotyka się ze swoimi dziećmi w ogóle bądź czyni to tylko sporadycznie. "W naszej pracy na co dzień spotykamy się ze skutkami nieodpowiedzialnego ojcostwa" - mówi Urszula Nowakowska, dyrektorka Centrum Praw Kobiet. "Zgłaszają się do nas kobiety opuszczone przez swoich partnerów, kiedy okazało się, że były w ciąży, jak również kobiety nakłaniane do przerwania ciąży również przemocą. Ciąża, wbrew temu, co się powszec­­­hnie sądzi, jest czynnikiem zwiększającym zagrożenie przemocą! – podkreśla.

Nowakowska zapowiada też, że organizacja będzie zabiegać "o powstanie w Polsce silnego ruchu odpowiedzialnych ojców, którzy aktywnie działają na rzecz większego zaangażowania mężczyzn w aktywne rodzicielstwo i są za ograniczeniem kontaktów z dziećmi tych mężczyzn, którzy dopuszczają się przemocy w rodzinie".

Utwór "Nie opuszczaj ich", promujący inicjatywę na rzecz odpowiedzialnego ojcostwa pochodzi z najnowszego albumu, którego premiera zapowiedziana jest na 31 marca 2013 roku. Jak zapowiada artysta album będzie bogaty w ciekawych gości m.in. z Francji oraz USA. Zrealizowane będą do niego również teledyski.

Bęsiu, raper, urodzony w roku 1988 w Jeleniej Górze, swoja przygodę z muzyką rozpoczął w 2006 roku. Jest założycielem i współtwórcą muzycznego zespołu RYMCERZE, kompozytorem i autorem tekstów. Na swoim koncie ma 3 płyty i ponad 200 koncertów w kraju i za granicą,

Na jego drugim albumie pt. „Paruzja” wystąpiło gościnnie 18 raperów z USA, Kanady, Jamajki oraz Hiszpanii. Jego trzeci album „Syn Gromu” wydany w 2011 roku odbił się szerokich echem w kręgach chrześcijańskiego rapu w Polsce.

Jak przyznaje na swojej stronie www.besiu.pl, jego "monotonne życie" uległo zmianie po wyjeździe na festiwal młodych do Medugorie, po którym "udało mu się to zmienić tylko i wyłącznie dzięki pomocy Boga".

Obecnie oprócz tworzenia muzyki, prowadzi również zajęcia w szkołach, placówkach opiekuńczych. Jest zapraszany do ogólnopolskich stacji radiowych i telewizyjnych, udziela również wywiadów w prasie i internecie. Jego utwór "Pułapka" zajął 1 miejsce na liście Muzycznych Darów w 2011 roku, a piosenka ‘Prawda’ w 2012.  Został okrzyknięty DEBIUTEM ROKU 2011 przez audycje Muzyczne Dary.

Patronem najnowszej płyty "Antidotum" jest Gość Niedzielny.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama