Nie będzie koncertów Knopflera w Rosji

Muzyk odwołał występy z powodu szykan, jakie wobec obrońców praw człowieka stosują władze.

- W związku z atakami rosyjskich władz m.in. na Amnesty International i Human Rights z przykrością zdecydowałem o odwołaniu zbliżających się koncertów w Moskwie i Petersburgu. Zawsze uwielbiałem grać w Rosji i bardzo lubię ten kraj oraz jego mieszkańców. Mam nadzieję, że obecna sytuacja szybko się zmieni – napisał na swojej stronie brytyjski muzyk Mark Knopfler. Występy były zaplanowane na początek czerwca.

Niedawno uchwalone w Rosji prawo pozwala na delegalizację organizacji pozarządowych otrzymujących wsparcie finansowe zza granicy. Prokuratura od kilkunastu dni drobiazgowo kontroluje finanse m.in. wymienionych przez Knopflera AI, HRW oraz Memoriału.

Mark Knofler to wokalista i gitarzysta, były lider zespołu rockowego zespołu Dire Straits. Wydał z nim takie płyty jak „Making Movies”, „Love Over Gold” czy „Brothers in Arms”, które na trwałe weszły do historii muzyki. Od połowy lat 90-tych XX wieku skupia się na karierze solowej, jego ostatnia płyta „Privateering” ukazała się w 2012 roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama