Koncert Katie Meluy wprowadzeniem do Life Festiwalu

Koncert charytatywny w Warszawie z udziałem Katie Meluy, promujący walkę z chorobami nowotworowymi, będzie muzycznym wprowadzeniem do czwartej edycji Life Festival Oświęcim - poinformowali organizatorzy oświęcimskiego festiwalu.

Koncert "Life dla Pacjentów" odbędzie się 16 czerwca w Sali Kongresowej. Wystąpi w nim także Kasia Kowalska. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rzecz chorych na nowotwory i walkę z rakiem. Melua jest ambasadorem ogólnopolskiej kampanii społecznej "Rak. To się leczy!".

Kampania "Rak. To się leczy!" jest pierwszą w Polsce akcją, która zjednoczyła najważniejsze organizacje lekarzy onkologów i pacjentów. "Jej celem jest walka ze społecznymi stereotypami na temat chorób nowotworowych oraz zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych. To kampania, która poprzez wskazywanie sposobów wczesnej diagnostyki i innowacyjnych metod leczenia, obalanie mitów i przesądów związanych z nowotworami oraz pokazywanie pozytywnych przykładów, ma przekonać Polaków, że rak w porę wykryty jest uleczalny" - podali organizatorzy warszawskiego koncertu.

Pod auspicjami kampanii działa portal www.raktosieleczy.pl. Internauci znajdą na nim informacje o dostępnych badaniach profilaktycznych, ośrodkach medycznych, metodach leczenia, a także potrzebne wskazówki.

Czwarta edycja Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach od 26 do 29 czerwca. Najjaśniejszą gwiazdą będzie Sting. W Oświęcimiu wystąpią m.in. także: Monika Brodka, zespół Perfect z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz Ray Wilson z grupą Stiltskin.

Pierwsza edycja oświęcimskiego festiwalu odbyła się w czerwcu 2010 roku. Wystąpił wtedy m.in. izraelski zespół reggae Hatikva 6. Dwa lata temu gwiazdami byli Matisyahu i James Blunt, a w ubiegłym roku Peter Gabriel.

Ideą Life Festival Oświęcim jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie to wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów i Romów, a także martyrologii Polaków, obywateli sowieckich i przedstawicieli innych narodów.

DramaticoMusic Katie Melua - Forgetting All My Troubles

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama